6000 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
6000

huso92

Hectopat
Merhabalar.

Bu güne kadar hep HTC modellerini kullandım ama artık ömrü tükendi. Yeni bir telefon alacağım. Oyun oynamıyorum ve dizi-film izlemiyorum.
Genelde sosyal medya, iş, müzik ve hotspot için kullanıyorum. Pek fotoğraf çekmem ama bazen az ışıklı ortamlarda video çekimi yapıyorum. Şarj önemli bir faktör. iPhone istemiyorum ve Huawei'ye sıcak bakmıyorum.

Araştırmalarımda mi 10t dikkatimi çekti. Bu modeli mi almalıyım yoksa Redmi 9 gibi modeller de işimi görür mü? 6000 TL'ye kadar çıkabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar.

Bu güne kadar hep HTC modellerini kullandım ama artık ömrü tükendi. Yeni bir telefon alacağım. Oyun oynamıyorum ve dizi-film izlemiyorum.
Genelde sosyal medya, iş, müzik ve hotspot için kullanıyorum. Pek fotoğraf çekmem ama bazen az ışıklı ortamlarda video çekimi yapıyorum. Şarj önemli bir faktör. iPhone istemiyorum ve Huawei'ye sıcak bakmıyorum.

Araştırmalarımda mi 10t dikkatimi çekti. Bu modeli mi almalıyım yoksa Redmi 9 gibi modeller de işimi görür mü? 6000 TL'ye kadar çıkabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Tam P40 aşırı uygun diyecektim ki sıcak bakmıyorum yazısını gördüm, OnePlus nord olabilir ilginç bir model, Note 10 Lite, S10+ olabilir ayrıca mi 10t de güzel telefon, fakat Huawei'ye neden öyle dediniz ki Huawei Mobile services Google servicesten daha iyi çalışıyor, ve artık apkpureyi APK olarak kurarak, uygulama üzerinden neredeyse Play Store'deki tüm uygulamalara erişebilirsiniz, APK Pure'yi kurmak da telefona hiç bilmiyorsanız YouTube'den izleyerek 5 dk sürer, APK Pure hem kendini hem de uygulamaları guncelleyebiliyordu, saf Android(Google pixel arayüzü ve uygulamaları olan sistem)kullandım bir de Google desteksiz EMUI kullandım EMUI daha iyi bence kişisel görüşüm tabii. Sonucta bu yazdıklarım fikrinizi değiştirmeyecek söylediklerim ya da mı 10 t güzel tercih olur.

Xiaomi Mİ 10T Pro 8/256 6000tl civarı. Stok tükenmeden tavsiye ederim.

Rakiplerinden farklarını yazıyorum,

+DDR5 ram, rakipleri DDR4
+Snap 865 çipe sahip olan en ucuz model
+144hz ekran tezeleme hızı, bu fiyatlara hepsi 60hz
+Arka 108+12+5+2+ ön 20mp 147MP kameralar. Tek rakibi kendisi= Mi Note 10 da 5 arka kamera var 108+20+5+12+2, ön 32mp + çift flaş + raw kayıt yapıyor, fotocular için Mi Note 10 benzersiz.
+8K video, rakipleri hepsi 4K en fazla.
+5G, rakipleri geneli 4G
+Wifi 6, rakipleri geneli Wifi 5
+5000mah pil, rakipleri genelde 4500 civarı. 5000 üstü olanların diğer özellikleri tümü daha düşük. Samsung M51 gibi.
+33W hızlı şarj, bu fiyatlara bildiğim sadece Oppo Reno 4 Pro 65W geliyor, genelede diğer rakiplerinde daha yavaş şarj aleti var.

-Tek eksisi Oppo Reno 4 Pro gibi kibar bir telefona kıyasla biraz kalın ve biraz ağır.

Mi 10T Pro bulamazsanız Mi 10T tavsiye ederim, aradaki tek fark arka ana kamera 108 değil 64mp ve 4 kamera yerine 3 kamera var benim bildiğim, onun dışında çipinden ekranına şarj aletine kadar her özelliği aynı. Tabi 8/6 ram ve 128/256gb hafıza olarak seçenekleri var.

Şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı