6000 TL Uzun ömürlü AutoCAD için bilgisayar önerisi

Bütçe
5000-6000

HKaanC

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Son 2 senedir teknolojiden çok uzağım. Yeni nesil işlemcilere, ekran kartlarına ve her türlü donanıma yabancı kaldım. Yakın zamanda yeni bir işe başlayacağım fakat bu işte ağır biçimde AutoCAD kullanımı var. Program içinde onlarca sekme açtığımda dahi donma gibi şeyler görmek çok istemiyorum. Ayrıca boş kalan vaktimde ufaktan oyun oynarım diye düşünüyorum. Yüksek ayarda çılgın FPS gibi dertlerim yok güncel oyunları ortalama oynatsa tatmin eder. Bütçem 5000-6000(değer denilirse biraz daha bütçe arttırabilirim). Bu şekilde sistem toplamama yardım edebilir misiniz? Yahut halihazırda toplanmış sistem önerileri yapabilirsiniz.

Not: Sistemin aciliyeti var fakat yakın zamanda AMD sanıyorum ki yeni işlemcilerini tanıtacakmış. Bu durum güncel işlemcilerin fiyatını düşürür mü? Ya da benim bütçeme uygun güzel bir işlemci tanıtılabilme ihtimaline göre beklemeli miyim?
Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende casper ın s500 modeli var onu önerebilirim bende var ve sorunsuz çalısıyor
Casper ın sitesinde özelleştirebilirsin 10. nesil iki tane işlemci var biri i5 10210 u diğeri i7 10510 u

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim fakat masaüstü bir bilgisayar almayı düşünüyorum.

Arkadaşım zaten ben de onun için yardım almaya çalışıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…