6000 TL Valorant için sistem toplama

Bütçe
5000-6000
Ekran kartı fiyatları normal olsa 5600X sistem alın derdim. Valorant için en iyi performansı Ryzen 5000 veriyor. Siz sadece işlemciye yüklenen oyunlar oynamak istiyorsunuz sonuçta. Fakat ekran kartı olarak yine en azından bir 1650S ile kullanın demek isterdim.

Stok kıtlığı yüzünden size böyle bir sistem toplayamıyorum. Önerilen 10100F sistem şu şartlar altında gayet iyi, düşünebilirsiniz. Tatmin edici bir şekilde bu oyunları size oynatır.

Son düzenleme:
Şu an APU olabilir iyi sistem istersiniz çünkü ekran kartı stokları bulunmuyor yoksa paranız çöp olur.
APU olarak 150 FPS ve üstü verecek sistem Pollux APU PRO | Game Garaj
Ryzen 7 Pro.
B550 anakart markası ASUS
2x8 GB RAM
SSD kronik sorunlu bu nedenle iptal et.
Bu şekilde alınabilir ama SSD olmayacak SSD olarak öneri yapamıyorum çünkü çok bilgim yok.

Hocam çoğunluk gibi bu işlerin acemisiyim. Bu sistemi alıp, ekran kartı takmadan monitöre bağlayıp Rocket League, Valorant, CoD (düşük ayarda da olsa) gibi oyunları oynayabilir miyim? Ekran kartı piyasası düzelince de içine sadece ekran kartı takarak sistemi yükseltmiş olacağım sanırım?

Hocam çoğunluk gibi bu işlerin acemisiyim. Bu sistemi alıp, ekran kartı takmadan monitöre bağlayıp Rocket League, Valorant, CoD (düşük ayarda da olsa) gibi oyunları oynayabilir miyim? Ekran kartı piyasası düzelince de içine sadece ekran kartı takarak sistemi yükseltmiş olacağım sanırım?

Evet aynen öyle olacaktır stok olsa ekran kartı olan bir PC toplanırdı ama yok maalesef.

CoD oynayabileceğini sanmıyorum.

CoD oynayabileceğini sanmıyorum.
Peki hocam diğer oyunları yüksek FPS'lerde oynatıp, ekran kartı harici bir şey takmadan (soğutucu, kasa değişimi, anakart değişimi gibi) başka oyunlarda da yüksek FPS alabileceğim gibi yükseltebilecek miyim?

Aslında ortalama bir şey alıp, fiyatlar uygun olduğunda ekleme yaparak uzun yıllar beni uğraştırmayacak bir şey arıyorum. Mesela şimdi alacağım 1-2 yıl götürecek, sonra 1-2 parça yükseltmesiyle yine 1-2 yıl götürecek gibi. O sebeple bu APU'yu sordum, dediğim şekil güncelleme yapmaya uygun mu acaba?

Peki hocam diğer oyunları yüksek FPS'lerde oynatıp, ekran kartı harici bir şey takmadan (soğutucu, kasa değişimi, anakart değişimi gibi) başka oyunlarda da yüksek FPS alabileceğim gibi yükseltebilecek miyim?

Aslında ortalama bir şey alıp, fiyatlar uygun olduğunda ekleme yaparak uzun yıllar beni uğraştırmayacak bir şey arıyorum. Mesela şimdi alacağım 1-2 yıl götürecek, sonra 1-2 parça yükseltmesiyle yine 1-2 yıl götürecek gibi. O sebeple bu APU'yu sordum, dediğim şekil güncelleme yapmaya uygun mu acaba?

Valorant rocket leguae'yi her türlü oynarsın stoklar gelince APU'ya iyi bir ekran kartı alırsan 1 2 yıldan çok daha fazla da götürür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı