6000 TL’ye monitör dahil sistem toplama

trapezus.

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, doların düşmesini bekledikçe artıyor. Daha fazla ertelemeyip ileride yükseltebileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Birçok konu okuyup az buçuk kafamda bir fikir oluştu. Parça uyumu, kronik sorunlu ürünler, darboğaz, PSU. Hakkında bilgim yok. Bilgisayar toplama ustalarının, tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Bütçe: Monitör dahil 6000 TL (144Hz 1200-1300 TL arasında bir monitör dersek sistem için kalan 4700 TL)
Oynanılan oyunlar: CS:GO - PUBG - Valorant vb.

İncelediğim 2 sistem:

1.Sistem ( RAM’i 16 GB yapınca 4900 TL )
2. Sistem ( RAM’i 16 GB yapınca 4500 TL )

Bu sistemlerden hangisi alınır? Yorumlarınız nelerdir? Ya da “yok kardeşim bırak o sistemleri, gel sen şu sistemi al” dediğiniz sistem önerilerinizi bekliyorum.

İkinci sistemi öneririm ben. Ekran kartı modelinin ısınma sorunu veya kronik bir problem var mı bir bilgim yok fakat diğer parçalar çok kaliteli fiyatına göre. Monitör olarak da sanırım bu monitör VA paneli ile iyi gider:
Samsung LC24RG50FQMXUF

İkinci sistemi öneririm ben. Ekran kartı modelinin ısınma sorunu veya kronik bir problem var mı bir bilgim yok fakat diğer parçalar çok kaliteli fiyatına göre. Monitör olarak da sanırım bu monitör VA paneli ile iyi gider:
Samsung LC24RG50FQMXUF

Önerin için teşekkürler. Stokda var yazmasına rağmen sistemin stoğu bitmiş, hafta içi güncellenecek dediler stoklar için. Bu süre zarfında araştırmaya devam edeceğim.
Önerdiğiniz monitör 4ms. Aynı fiyat aralığında 144hz ve 1ms olanlar da var. Seçeneklerim arasına ekledim, araştırmaya devam..

2.sistem fiyat performans bilgisayarı olmuş ben 2.bilgisayarı seçerim.

Maalesef stoğu yokmuş. Beklemedeyim.

Önerdiğiniz monitör 4ms. Aynı fiyat aralığında 144hz ve 1ms olanlar da var.
Evet fakat bu monitör kavisli olduğu için ve VA panele sahip olduğu için fiyatına göre bence çok iyi. Aradaki ms farkı bence psikolojik bir şey. Sırf 1 ms diye çoğu insan onlara yöneliyor fakat 4-5 ms ile arasında insanların anlayabileceği fark yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı