Ryzen 5 5600 sistem toplama

Bütçe
10.000

HazretiStuff

Decapat
Merhaba değerli forum üyeleri biraz araştırma ile şu sistemi topladım.

İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS TUF Gaming B550 Plus 4600MHz.
SSD: Samsung 970 EVO 500GB.
RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200 C16.
Ekran kartı: RX 580 8 GB (elimde vardı ileri tarihte yükseltmeyi düşünüyorum)

Kurmayı planladığım sistem bu şekilde, sizce değiştirmem gereken farklı almam gereken parçalar nelerdir kendi değerli fikirlerinizi + - yönünde belirtirseniz sevinirim herkese iyi sosyaller dilerim.

SSD (Boyut belirtmediğin için kullandığımı önereceğim): Crucial 500 GB P5 Plus CT500P5PSSD8 M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart (İndirimde şu an. Ben de bu fiyata aldım. Kaçırma derim. Yine kendi kullandığım ve pcie 4.0 ile ssd çok iyi çalışıyor. Çift m2 yuvası var.): MSI MAG B550M MORTAR AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ram (Kullanıyorum gayet memnunum. Anakart otomatik overclock yapıyor xmp üzerinden. 4000'e kadar çektim ben. Soğutma iyiyse sıkıntı olmuyor, ekstradan voltaj ayarlamana gerek kalmıyor) : Neoforza MARS RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 NMGD480E82-3600DF20 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD (boyut belirtmediğin için kullandığımı önereceğim): Crucial 500 GB P5 Plus CT500P5PSSD8 M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart (indirimde şu an. Ben de bu fiyata aldım. Kaçırma derim. Yine kendi kullandığım ve PCI-e 4.0 ile SSD çok iyi çalışıyor. Çift M.2 yuvası var.): MSI MAG B550M MORTAR AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RAM (kullanıyorum gayet memnunum. Anakart otomatik overclock yapıyor XMP üzerinden. 4000'e kadar çektim ben. Soğutma iyiyse sıkıntı olmuyor, ekstradan voltaj ayarlamana gerek kalmıyor): Neoforza MARS RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 NMGD480E82-3600DF20 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Edit: İmzamı inceleyebilirsin.

Hocam RAM konusunda biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Diğer marka RAM modelleri ile aralarında ciddi bir fiyat farkı var ucuz olması kullanıcıyı üzer mi?

2x Crucial 8GB Ballistix Siyah DDR4 3600MHz CL16 1.35V PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Yeni konular

Geri
Yukarı