6000TL sistem önerisi

Berat Özkan1

Hectopat
Herkese merhaba, ben 6000TL bir PC topladım. Parçaları alt tarafa bırakıyorum. Eleştiri ve önerilere açığım şimdiden teşekkürler

Not: SSD'yi 1-2 ay sonra alacağım
İşlemci: (2.el) 2700X (1000TL)
Ekran kartı: (2.el) RTX 2060 (2800TL)
Kasa: Aerocool Air hawk Duo (750TL)
Güç kaynağı: Aero cool Cyclon 600W +80 Bronze (530TL)
Depolama: Laptop HDD'si 500GB (0TL)
Anakart: B450M S2H (550TL)
RAM: Adata D60G tungsten 3200MHz (420TL)

Bence gayet iyi bir sistem kurmuşsun ama laptop hdd'si uyarmı hiç bilmiyorum ama uyacağını umuyorum ram'i daha bilinen bir marka alsan daha kaliteli olurdu diye düşünüyorum.

Herkese merhaba, ben 6000TL bir PC topladım. Parçaları alt tarafa bırakıyorum. Eleştiri ve önerilere açığım şimdiden teşekkürler

Not: SSD'yi 1-2 ay sonra alacağım
İşlemci: (2.el) 2700X (1000TL)
Ekran kartı: (2.el) RTX 2060 (2800TL)
Kasa: Aerocool Air hawk Duo (750TL)
Güç kaynağı: Aero cool Cyclon 600W +80 Bronze (530TL)
Depolama: Laptop HDD'si 500GB (0TL)
Anakart: B450M S2H (550TL)
RAM: Adata D60G tungsten 3200MHz (420TL)
Daha uygun fiyatlı bir kasa bulup RAM çift kanal kullanılabilir. Çift kanalda gözle görülebilir bir performans artışı oluyor.

O işlemciyi nasıl o kadar ucuza buldunuz şaşırdım. Ve bu kadar bütçeniz varsa 2. ele yönelmenizi önermem ne olur ne olmaz. İşlemciye ve ekran kartına test yapıp alırsanız iyi olur.

2700X'i 1000TL'ye nasıl buldun bilmiyorum ama fiyatı çok iyi miş. SSD eklenebilir ve RAM 2x8 yapılabilir, onun haricinde güzel.

İlan linki atmak yasak değilse atayım.
Daha uygun fiyatlı bir kasa bulup RAM çift kanal kullanılabilir. Çift kanalda gözle görülebilir bir performans artışı oluyor.

Reis alacağım zaten yazın o yüzden pek kafaya takmadim RAM'i.
O işlemciyi nasıl o kadar ucuza buldunuz şaşırdım. Ve bu kadar bütçeniz varsa 2. ele yönelmenizi önermem ne olur ne olmaz. İşlemciye ve ekran kartına test yapıp alırsanız iyi olur.

İlanlar yakınımda gidip alma imkanım var test yapmadan almam zaten FurMark testi en az 1 saat yapacağım.
Bence gayet iyi bir sistem kurmuşsun ama laptop HDD'si uyar mı hiç bilmiyorum ama uyacağını umuyorum RAM'i daha bilinen bir marka alsan daha kaliteli olurdu diye düşünüyorum.

Uyuyor SATA kabloları universal hepsini sadece 2.5inch SSD yuvasına takacağım.

Link atmak yasak değil ama o fiyata imkânsıza yakın yâni. :)
Link atmak yasak değil ama o fiyata imkânsıza yakın yâni. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı