6000TL Sistem toplama

MuhsinEGE

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır sistem toplamayı düşünüyorum ve eylül ayının ortalarına doğru düşüncemi gerçekleştirmeye karar verdim. Şimdi şöyle anlatayım, yazılım mühendisliği okuyorum mevcut dizüstü bilgisayarımda kod yazma, java vs şeyleri zaten yapabiliyorum. Aynı zamanda çok fazla oyun oynayan bir insanım. Saatlerce oynamaktan bahsetmiyorum çeşit çeşit önüme ne gelirse oynuyorum. Online oyunlarda oynuyorum. Birkaç aydır kendi kendime araştırıp bişeyler topladım fakat kararsızım. Geçen gün Asus Rog Tytan g30 ile karşılaştım ve hoşuma gitti. 5600 TL fiyatı var şu an. Sizce almalımıyım yoksa toplama olarak daha iyisine ulaşır mıyım? Küçük bir soru daha soracağım. GTX780 Mi almalıyım R9 390 mı? Mümkünse sistem tavsiyelerinize de açığım benim için toplayabilirsiniz. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sık seyahat eden biriysen ve bilgisayarı yanında taşıman gerekiyorsa dizüstü almanı öneririm. Fakat toplama bilgisayar daha fazla performans verecektir. Kararı siz verin.

GTX 980Ti güzel bir sistem toplanılabilir o bütçeye.

Üst Seviye Oyun
AnakartMSI Z97A GAMING 6ASUS Z97-PRO Gamer
İşlemciIntel Core i7 4790KIntel Core i7 4790K
Ekran KartıMSI GTX 980 TiAMD Radeon R9 Fury X
Ortak Bileşenler
Bellek16GB HyperX Beast Kit- KHX16C9T3K2/16X
DepolamaSeagate 3,5″ 2TB Barracuda – ST2000DM001
SSDSamsung 850 EVO 250GB
KasaCooler Master HAF 922
Güç KaynağıCooler Master G750M 80 PLUS 750W
SoğutmaCooler Master Hyper 212 Evo
MonitörASUS 23.6” VS247HR
ViewSonic VX2263Smhl-W
Fiyat (KDV Dahil)6852 TL6504 TL
[TBODY] [/TBODY]
Monitör, klavye, mouse çıkartırsak 6000 Tl civarına gelecektir.

Coolermaster CM 693 kasa düşünüyorum su soğutma sistemiyle birlikte gelmekte. AMD Ekran kartından vazgeçtim fakat şimdi de GTX 780 6GB 384 Bit İle GTX 980 Ti arasında kaldım. Bu arada hala eskisi gibi kasa montajını getirin ofiste yapıp yayınlayalım diyorsanız iletişim kurabiliriz @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı