600W Güç Kaynağı için 1000VA UPS Yeterli mi?

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar,

Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze güç kaynağına sahip bir bilgisayar toplama arefesindeyim.
Bilgisayar bileşenleri şu şekilde:
  • MSI H110m Pro-VD Anakart
  • Intel i3 6100 Skylake İşlemci
  • MSI RX 470 4GB Ekran Kartı
  • 1 SSD ve HDD
  • 4-5 adet kasa soğutması için fan
  • DDR 4 bellekler
Bu bileşenler ve bir monitörle birlikte toplamda 300-350W güç tüketimine sahip olacağımı tahmin ediyorum.

İkamet ettiğim bölgede çok sık elektrik kesintisi yaşamasam da apartman sigortası sürekli atıyor. Donanımların arızalanmaması için UPS almayı düşünüyorum.

Sorularımı şöyle sıralıyorum:
  1. Donanımları korumak için bu tarz önlemlerin ne kadar faydası var ya da UPS almak gerekli midir?
  2. Sizce Tunçmatik LITE II 1000VA Kesintisiz Güç Kaynağı bu sistem için yeterli midir ve bana bilgisayarı kapatmak için yeterli süreyi verir mi?
NOT: Forumlarda dolaşarak edindiğim bilgiye göre 1000VA yaklaşık olarak 600W'a eşitmiş. Güç kaynağımın da 600W olması 600W tüketeceği anlamına gelmiyor sanırım. O yüzden bu UPS'yi almak istiyorum.

Konu uzun oldu hakkınızı helal edin!

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterlidir, güç kaynağı 600W olunca prizden 600W çekilmez sistem ne kadar harcıyorsa verimliliğe göre 3-5 oynar ama sistemin harcadığı civarlarda güç çeker.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı