600W PSU önerisi

Bütçe
300-400

Xaayaah

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sisteminde Power Boost 500e 500W PSU var. Nerede okusam kalitesiz, patlar, yakar, atom bombası var kasada, 3. dünya savaşı mı çıkaracaksın arkadaş 🤣 gibi yorumlar var. Bir senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Sadece bir ara PC kendi kedine kapanıyordu çok nadir PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorduk, sonra yapmamaya başladı uzun süredir de o konuda sıkıntı yok. (sorun muhtemelen akımdaydı ve PSU korumaya alıyordu) her neyse daha bir sene de garantisi var işte. Ne önerirsiniz garantisi bitesiye kadar bekleyeyim mi? Yok atom bombası patlar ülkeyi felakete sürüklersin 😅 bir an önce değiş mi dersiniz?

Aklımdan geçenler:

1. Zalman ZM600-LXII 600W 120mm Fanlı Power Supply - incehesap.com

2. Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ Güç Kaynağı

Bütçeniz varsa değiştirebilirsiniz. O bütçede 600W PSU aramayın. Hepsi de giriş seviyesi, kalitesiz ürünler. En azından şunlara bakın;
Sisteminize bağlı olarak bu kadar yüksek güç kaynaklarına gerek de olmayabilir.

2. en azından 80+ sertifikası var
Serfitika yalnızca senin elektrik faturana yansır ayrıca zalman zm600LXII da %85 verimlilik var ancak zalman bu ürününe 80+ sertifikası bastırmak için paradan kaçınmış ve bu ürünü piyasaya sürerken %85 verimliliği olduğunu belirtmiş.
Arkadaşlar sisteminde Power Boost 500e 500W PSU var. Nerede okusam kalitesiz, patlar, yakar, atom bombası var kasada, 3. dünya savaşı mı çıkaracaksın arkadaş 🤣 gibi yorumlar var. Bir senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Sadece bir ara PC kendi kedine kapanıyordu çok nadir PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorduk, sonra yapmamaya başladı uzun süredir de o konuda sıkıntı yok. (sorun muhtemelen akımdaydı ve PSU korumaya alıyordu) her neyse daha bir sene de garantisi var işte. Ne önerirsiniz garantisi bitesiye kadar bekleyeyim mi? Yok atom bombası patlar ülkeyi felakete sürüklersin 😅 bir an önce değiş mi dersiniz?

Aklımdan geçenler:

1. Zalman ZM600-LXII 600W 120mm Fanlı Power Supply - incehesap.com

2. Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ Güç Kaynağı
Ben zalman zm500-lxii psu kullanıyorum ama pek memnun değilim, psu nun fanının CFM değeri biraz düşük. Psu nun tek artısı sessiz çalışması.

Sistemin nedir? İkisini de önermem. Eğer 600W zorunlu değilse tabii.
Sistem 1600 af 1650 süper b450 anakart 16 GB ram, 1 hdd 1 SSD 6 kasa fanı... İlerisi için de diyorum hani. Şimdiki PSU yetiyor gibi, ama kötü diyorlar diye aklıma kurt düştü.
Bütçeniz varsa değiştirebilirsiniz. O bütçede 600W PSU aramayın. Hepsi de giriş seviyesi, kalitesiz ürünler. En azından şunlara bakın;
Sisteminize bağlı olarak bu kadar yüksek güç kaynaklarına gerek de olmayabilir.
Xpg iyi güzel de gereksiz bir pahalılik var. Yani 500 w PSU modüler olmasa da olurdu. 500 w PSU 500 üstü TL'ye de alınmaz.

Sistem 1600 af 1650 süper b450 anakart 16 GB ram, 1 hdd 1 SSD 6 kasa fanı... İlerisi için de diyorum hani. Şimdiki PSU yetiyor gibi, ama kötü diyorlar diye aklıma kurt düştü.

Xpg iyi güzel de gereksiz bir pahalılik var. Yani 500 w PSU modüler olmasa da olurdu. 500 w PSU 500 üstü TL'ye de alınmaz.
Cooler Master mwe white serisine göz atabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı