60Hz laptopu 144Hz monitöre bağladım fakat 120Hz alıyorum

Newt

Femtopat
Daha fazla  

Bilgisayarımın modeli ve özellikleri yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 60Hz monitörü var fakat geçenlerde ben 144Hz monitör aldım ama 120Hz görüntü aktarabiliyorum. Sıkıntım şu görselde paylaştığım gibi HDMI girişi ve monitörüm Intel grafik kartı üzerinden görüntü veriyor. Oyun oynamadığımda ve grafik işlemleri yapmadığımda 1050 ekran kartım devre dışı kalıyor. Resimleri aşağıda paylaştım oradan daha ayrıntılı bir şekilde konuyu anlayabilirsiniz. Ekte şunu belirtim mini DisplayPort aldım denedim olmadı HDMI denedim 120Hz verdi yardımcı olabilriseniz iyi olur.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    48,6 KB · Görüntüleme: 78
  • 2.PNG
    2.PNG
    44,6 KB · Görüntüleme: 70
  • 3.PNG
    3.PNG
    45,3 KB · Görüntüleme: 62
  • 4.jpg
    4.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 51
  • 5.jpg
    5.jpg
    41,7 KB · Görüntüleme: 60
Bence buradaki asıl sorun miniDP'nin çalışmaması. Linux'te falan deneme şansınız var mı açık kaynaklı sürücülerle?

Kablonuzun en azından HDMI 1.4 olması gerekiyor. 1080p 144 Hz görüntü almak için bu şart.

Ancak sizin durumunuzda farklı bir problem var. Elinizdeki laptopın sadece HDMI çıkışından görüntü alabilirsiniz, o da maksimum 120 Hz'e çıkabiliyor. MSI bunu internet sitesinde belirtmiş.

2020-12-30 14_33_39-投影片 1 - Brave.png

Kaynak: MSI Global adresine gidin, "More details..." yazan linke tıklayın. PDF dosyasında modeli bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı