6300 TL'ye monitör dahil sistem toplama

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, 6300 TL bütçem var ve monitör ve PC'ye ihtiyacım var. Aklımda sadece monitörler var. Onları koyarım. Sizden ricam eklediğim monitörlere göre sistem önermeniz, teşekkürler.

İlk monitör ve aklımda olan bu: Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA. Alırsam 4500-4600TL'lik PC almam gerekiyor.
İkinci aklımda olan ise monitörden biraz daha kısıp PC'ye vermek ama bunu yapınca monitör kalitesi düsüyor: https://www.hepsiburada.com/acer-kg241qs-23-6-165hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-um-ux1ee-s01-pm-HB00000RUUJT. Bunu alınca ise 5000 TL'lik PC alma oranım oluyor.
Sizce hangisini yapmalıyım ve bunlardan harici monitör öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS'un 144 Hz 1ms IPS monitörü var fiyat performans olarak onu önerebilirim.
Eğer pivot istiyorsan pazartesi İtopya'dan alacağım bu monitöre bakabilirsin.
Ayrıca kasa olarak da bir daha bu fiyata bulamayacağın ve benim de pazartesi alacağım ( kasa vs SSD yükseltmesiyle) bu sistemi kaçırma derim.

Ayrıca kasa olarak da bir daha bu fiyata bulamayacağın ve benim de pazartesi alacağım ( kasa vs SSD yükseltmesiyle) bu sistemi kaçırma derim.

Eğer ben 75 Hz'de kullanırım diyorsan attığım AOC monitörün 75 Hz'i da 3 sistemi ile birlikte 1000 TL. Yani ikisi 6400'e gelir.

Son düzenleme:

Eğer ben 75 Hz'de kullanırım diyorsan attığım AOC monitörün 75 Hz'i da 3 sistemi ile birlikte 1000 TL. Yani ikisi 6400'e gelir.

Tesekkur ederim.

İtopya’da donanım arşivi’nin 5399 TL'ye sistemi var. Ben olsam direk onu alırım. Oyun FPS testleri’de var. Çok iyi sistem. Kalan 1000 lirayada garantili 2 el 144 Hz 1 ms monitör alır keyfime bakardım.

Teşekkür ederim ikinizin de dediği gibi o bilgisayarı almaya çalışıcam inşallah çarşambaya kadar kalır.

Dostum kasayı Corsair spec delta veya Msi mag force 100R yapabiliyor muyuz? Özelleştir kısmında bulamadım da.

Dostum kasayı Corsair Spec Delta veya MSI Mag Force 100R yapabiliyor muyuz? Özelleştir kısmında bulamadım da.

Maalesef hayır. Ben kasayı Corsair TD500 mesh yapmıştım. Ryzen 5 3600'ün stokları bitince kasayı stoğa çevirip işlemciyi 3600X yaptım. Stok kasa da bence çok güzel hava akışı vs ama markası kötüydü o yüzden değişmiştim. Ama bugün baktım özelleştirmeden 3600X'i kaldırmışlar. 3600'ün stoğu bitmesine rağmen sitede satışı var. Yarın gideceğim İtopya'ya. 3600 varsa mağazada kasayı vs özelleştirdiğim gibi alacağım. Yoksa 3600X'li alacağım izin verirlerse. Onu da vermezlerse 6150'ye kendim toplayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı