650-1500 TL arası PSU önerisi

FSP, Zalman gibi markalar varken High Power gibi 2. sınıf PSU'lara emanet etmeyin onca parayı.
2. sınıf? Önerdiğin üründen haberin yok galiba. Grup düzenlemeli, çançinçon marka merdiven altı kapasitörlü, vızır vızır vızlayan bir fana sahip önerdiğin PSU. Allah bilir senin şimdi High Power diye bir markadan da haberin yoktur, Vatan'a falan gidince Zalman kasa görüp oo, iyi marka falan demişsindir içinden. Hani insan bu kadar bilgisiz aynı zamanda bu kadar çok bilmiş olamaz.
Şu markayı önerenlerden biri de neden "iyi" olduğuna dair bilgi paylaşsa da, soran kişi de nasiplense.
Sen anlat da biz bi bilgilenelim, şu engin bilgilerinden yararlanalım. Ne diyeceksin, markası Zalman o yüzden iyi mi diyeceksin? PSU'nun yapısal özelliklerine dair hiçbir bilgiye sahip olmadığına eminim ben.
Hani hiçbir şey bilmiyorsun, insan bir PSU Tier List karıştırır. Önerdiğin PSU Tier D, Performance GD Tier B. Utanır biraz insan.
Yeni kurulmuş bir marka.
🤣
Aman hocam önerme. Bilgin kaşif @Alejandro Sosa ılık egosuyla seni de yoklar.
Kimse egolu falan değil, önerdiğiniz üründen haberiniz yok. Tabii bunun üstüne tek bir argüman vermeden bilmiş bilmiş konuşanlar da var. Sonra tepki alınca bir şeyler zırvalıyorsunuz.
Thermaltake, Zalman FSP önerenlere "bişey bilmeden saçma sapan önerilerde bulunmayın" diyebilecek kadar cahil cesaretli bir tip.
Tam kendini anlattın sanırım. Markaya göre yargı yapmak, tam sizin gibi cahillerin işi. Thermaltake'in de, Zalman'ın da, FSP'nin de düşük kaliteli modelleri var. Bir o kadar sorun yaşatanları, bir o kadar sağlam olanları da var.

Önemli olan burada neyin ne olduğunu bilmek, ne iyidir ne kötüdür, hangisi daha uygundur bunu bilmek. High Power'ın en üst seviye ürünlerinden birine hiçbir şey bilmeden tü kaka deyip Zalman'ın gidip en giriş seviyesi ürününü öneriyorsun. Ki Zalman'ın Türkiye'de Performance GD'den iyi tek bir ürünü yok, bir tek Wattera var ama o da 4500₺. Markası Zalman diye kat kat fazla para verip onu alalım sana göre, değil mi? High Power ikinci sınıf marka sonuçta.

Bilmiyorsanız, bir konuda bilginize güvenmiyorsanız önermeyin kardeşim. Önermeyin. Kimse sizi bıçaklamaz, her konuya cevap vermek, her konuda bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. İlla öneriyorsanız da burada "internetten iki bilgi okuyup gelmiş" dediğin senden kat kat yüksek bilgiye sahip adamlar var, yamulursunuz konunun altında böyle.

Ee? Önerdiğiniz ürün hakkında bir bilgi vermeyip, şu sebepten önerdim demek yerine insanlara egolu gibi küçük düşürücü sıfatları addederek tartışmayı başka bir yere çekip kendinizi üste çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Hatanızı kabul etmek bu kadar zor değil. Burası bir teknoloji platformu, burada bilgi konuşur. Ego tatmini yapacak kişilere uygun bir yer değil.

2. sayfadan 5. sayfaya sıkılıp atlayışım yaklaşık 3 saniye sürdü, klasik hepimizin bildiği sevgili PSU kategorisinde sıradan bir gün. :D

Alın bunu geçin, kasmaya gerek yok. @Lasyrinx

2. sayfadan 5. sayfaya sıkılıp atlayışım yaklaşık 3 saniye sürdü, klasik hepimizin bildiği sevgili PSU kategorisinde sıradan bir gün. :D

Alın bunu geçin, kasmaya gerek yok. @Lasyrinx

Sizce Teknobiyotik'ten mi alayım yoksa Amazon'dan mı? 300 TL bir fark var.

2. sınıf? Önerdiğin üründen haberin yok galiba. Grup düzenlemeli, çançinçon marka merdiven altı kapasitörlü, vızır vızır vızlayan bir fana sahip önerdiğin PSU. Allah bilir senin şimdi High Power diye bir markadan da haberin yoktur, Vatan'a falan gidince Zalman kasa görüp oo, iyi marka falan demişsindir içinden. Hani insan bu kadar bilgisiz aynı zamanda bu kadar çok bilmiş olamaz.

Sen anlat da biz bi bilgilenelim, şu engin bilgilerinden yararlanalım. Ne diyeceksin, markası Zalman o yüzden iyi mi diyeceksin? PSU'nun yapısal özelliklerine dair hiçbir bilgiye sahip olmadığına eminim ben.
Hani hiçbir şey bilmiyorsun, insan bir PSU Tier List karıştırır. Önerdiğin PSU Tier D, Performance GD Tier B. Utanır biraz insan.

🤣

Kimse egolu falan değil, önerdiğiniz üründen haberiniz yok. Tabii bunun üstüne tek bir argüman vermeden bilmiş bilmiş konuşanlar da var. Sonra tepki alınca bir şeyler zırvalıyorsunuz.

Tam kendini anlattın sanırım. Markaya göre yargı yapmak, tam sizin gibi cahillerin işi. Thermaltake'in de, Zalman'ın da, FSP'nin de düşük kaliteli modelleri var. Bir o kadar sorun yaşatanları, bir o kadar sağlam olanları da var.

Önemli olan burada neyin ne olduğunu bilmek, ne iyidir ne kötüdür, hangisi daha uygundur bunu bilmek. High Power'ın en üst seviye ürünlerinden birine hiçbir şey bilmeden tü kaka deyip Zalman'ın gidip en giriş seviyesi ürününü öneriyorsun. Ki Zalman'ın Türkiye'de Performance GD'den iyi tek bir ürünü yok, bir tek Wattera var ama o da 4500₺. Markası Zalman diye kat kat fazla para verip onu alalım sana göre, değil mi? High Power ikinci sınıf marka sonuçta.

Bilmiyorsanız, bir konuda bilginize güvenmiyorsanız önermeyin kardeşim. Önermeyin. Kimse sizi bıçaklamaz, her konuya cevap vermek, her konuda bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. İlla öneriyorsanız da burada "internetten iki bilgi okuyup gelmiş" dediğin senden kat kat yüksek bilgiye sahip adamlar var, yamulursunuz konunun altında böyle.

Ee? Önerdiğiniz ürün hakkında bir bilgi vermeyip, şu sebepten önerdim demek yerine insanlara egolu gibi küçük düşürücü sıfatları addederek tartışmayı başka bir yere çekip kendinizi üste çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Hatanızı kabul etmek bu kadar zor değil. Burası bir teknoloji platformu, burada bilgi konuşur. Ego tatmini yapacak kişilere uygun bir yer değil.
Öncelikle insan gibi konuşmasını öğreneceksin. Sonra okuduklarını anlamayı ve bilgiyi değerlendirmeyi öğreneceksin ki, ortaya "bilgi" diye yaydığın zırvalıkların sadece pazar stratejilerinin işe yaramaz, boş zırvaları olduğunu görebilesin. Ben zalmanı önerdiğim için "kendimden utanmalıyım" öyle mi? Önce cehaletin anlamından bahsedeyim sana. Daha ilk mesajlarımda açıklamıştım aslında, "bilgisi piyasanın teknik argümanları tarafından belirlenen". Çoğunluğun, bir ürün alırken her teknik ayrıntıyı bilmeye ihtiyacı olmaz ve deneyimlere dayanarak davrandığında genellikle zararlı da çıkmaz. Bu tıpkı, on binlerce yıllık deneyimiyle nasıl besleneceğini bilen, ama son 10-20 yılda kendini dönemin teknik uzmanlarının bilgisine emnaet eden aciz insanların davranışı gibi... Baştan beri High Power 2. sınıf dediğim için deliren bu tiplere göre demek ki bu marka kesinlikle "1. sınıf." Yoksa ben çöp demedim, 2. sınıf dedim. Ha sen anlattığın teknik ayrıntılarla bu markanın bu modelini, 1. sınıf psu kategorisine sokuyorsan, kimsenin umursamadığı bu ayrıntıların yanına değerendirme listelerinden örnekler vereceksin. Ha ben Zalmanı önerdiğim için utanç verici bir şey yaptım öyle mi :) Çünkü şusu kötüymüş busu eksikmiş. Yakın süre önce, ve hala, +80 ibaresine sahip olmayan psuları "kesinlikle önermeyen" yarı cahillerle doluydu forumlar. Güvenlik ve performans bakımından hiç bir işe yaramayan, ancak eve gelecek elektrik fatuırasının 3-5 TL daha az gelmesi olasılığını sağlayan bu özellik için bir sürü insana aptal saptal ürünler aldırdılar. +80 ibaresi olmayan bir FSP,yi eski ve sağlam bir Aopeni, Asusu almaktansa +80 Powerboost öneren sayısız insnaı kendim gördüm buralarda. Sonuca bakacaksın boş boş yazıp durmak yerine. yüz kere tekrarlamak ve aynı gevezeliklere cevap yetiştirmek zorudna değilim. Önerdiğim Zalmandan şikayetçi olan, ürünün sorun yarattığını söyleyen değerlendirmelere mi rastladın? Ne ölçüde, kaç kişide, kaç makalede? Ama ben yüzüncü kez diyorum ki, High power denen 2. sınıf psu, piyasanın çoğu teknik gerekliliğini taşısa da, etraf bozuk, sorun çıkartan, iade edilen, 1 ytıl dolmadan bozulduğuna dair yorumlarla dolu. "daha bu markanın varlığından bile haberin yoktur" gibi zırvalarla metin dolduracağına yazılanları okusaydın, gerekçemin bu olduğunu, benimkinin de bir kaç yılda bozulduğunu, konuy ayazan bir diğer arkadaşın da belirttiği gibi 5 ayda bozulduğunu vs görürdün. Sonuç: züppece ve üstten konuşmalar yapmadan önce, sahip olduğun bilgilere değil, o bilgilerin nasıl da işe yaramaz bir paradiğgma tarafından belirlenip sana dayatıldığına bir bak.

Öncelikle insan gibi konuşmasını öğreneceksin. Sonra okuduklarını anlamayı ve bilgiyi değerlendirmeyi öğreneceksin ki, ortaya "bilgi" diye yaydığın zırvalıkların sadece pazar stratejilerinin işe yaramaz, boş zırvaları olduğunu görebilesin. Ben zalmanı önerdiğim için "kendimden utanmalıyım" öyle mi? Önce cehaletin anlamından bahsedeyim sana. Daha ilk mesajlarımda açıklamıştım aslında, "bilgisi piyasanın teknik argümanları tarafından belirlenen". Çoğunluğun, bir ürün alırken her teknik ayrıntıyı bilmeye ihtiyacı olmaz ve deneyimlere dayanarak davrandığında genellikle zararlı da çıkmaz. Bu tıpkı, on binlerce yıllık deneyimiyle nasıl besleneceğini bilen, ama son 10-20 yılda kendini dönemin teknik uzmanlarının bilgisine emnaet eden aciz insanların davranışı gibi... Baştan beri High Power 2. sınıf dediğim için deliren bu tiplere göre demek ki bu marka kesinlikle "1. sınıf." Yoksa ben çöp demedim, 2. sınıf dedim. Ha sen anlattığın teknik ayrıntılarla bu markanın bu modelini, 1. sınıf psu kategorisine sokuyorsan, kimsenin umursamadığı bu ayrıntıların yanına değerendirme listelerinden örnekler vereceksin. Ha ben Zalmanı önerdiğim için utanç verici bir şey yaptım öyle mi :) Çünkü şusu kötüymüş busu eksikmiş. Yakın süre önce, ve hala, +80 ibaresine sahip olmayan psuları "kesinlikle önermeyen" yarı cahillerle doluydu forumlar. Güvenlik ve performans bakımından hiç bir işe yaramayan, ancak eve gelecek elektrik fatuırasının 3-5 TL daha az gelmesi olasılığını sağlayan bu özellik için bir sürü insana aptal saptal ürünler aldırdılar. +80 ibaresi olmayan bir FSP,yi eski ve sağlam bir Aopeni, Asusu almaktansa +80 Powerboost öneren sayısız insnaı kendim gördüm buralarda. Sonuca bakacaksın boş boş yazıp durmak yerine. yüz kere tekrarlamak ve aynı gevezeliklere cevap yetiştirmek zorudna değilim. Önerdiğim Zalmandan şikayetçi olan, ürünün sorun yarattığını söyleyen değerlendirmelere mi rastladın? Ne ölçüde, kaç kişide, kaç makalede? Ama ben yüzüncü kez diyorum ki, High power denen 2. sınıf PSU, piyasanın çoğu teknik gerekliliğini taşısa da, etraf bozuk, sorun çıkartan, iade edilen, 1 ytıl dolmadan bozulduğuna dair yorumlarla dolu. "daha bu markanın varlığından bile haberin yoktur" gibi zırvalarla metin dolduracağına yazılanları okusaydın, gerekçemin bu olduğunu, benimkinin de bir kaç yılda bozulduğunu, konuy ayazan bir diğer arkadaşın da belirttiği gibi 5 ayda bozulduğunu vs görürdün. Sonuç: züppece ve üstten konuşmalar yapmadan önce, sahip olduğun bilgilere değil, o bilgilerin nasıl da işe yaramaz bir paradiğgma tarafından belirlenip sana dayatıldığına bir bak.
Hikaye anlatmayı bırak da 2. sınıf marka olarak gördüğün High Power'ın üretmiş olduğu Performance GD model PSU'nun eksilerini ve neden alınmaması gerektiğini söyle. 5 sayfadır High Power'a kötü marka diyorsun. High Power'ın sadece 1 tane PSU'su yok. Performance GD hakkında konuşuyoruz. 10 satırlık mesaj yazsak 9 satır Performance GD hakkında olsa 1 satır senin bilgisizliğinle alakalı olsa gidip 1 satırlık yere cevap verip 9 satırlık yere cevap vermiyorsun. Çünkü verecek cevabın yok, gereksiz gereksiz mesajlar yazıp konuyu dağıtmaya çalışıyorsun.

Benden bu kadar, başka yazmayacağım. Konu sahibi arkadaş da kusura bakmasın ama 1500 TL bütçesi varsa başka araştırmalar da yaparak, gayet iyi bir PSU alabilir. Açılmış başka konular da var.
Konuya katkıdan çok zararın oldu. Bir de benden bu kadar diyor :ROFL:

Yeni konular

Geri
Yukarı