650 TL Kasa ve PSU tavsiyesi

Red Kit

Hectopat
Kasa ve PSU araştırması yapıyorum. İkisine 650₺ civarı bütçem var. Hangi kasayı almalıyım? Gamepower hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
İşlemci: Ryzen 5 1600
Ekran Kartı: Saphirre RX590 Nitro+

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepower hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Frisby ve Rampage gibi kalitesiz bir marka. Uzak durun.

Anakartınızı, işlemci soğutucunuzu ve depolama birimlerinizi belirtirseniz iyi olur. Kasa seçimi yaparken bu bileşenlere de dikkat etmekte fayda var.

Tavsiyem:

Frisby ve Rampage gibi kalitesiz bir marka. Uzak durun.

Anakartınızı, işlemci soğutucunuzu ve depolama birimlerinizi belirtirseniz iyi olur. Kasa seçimi yaparken bu bileşenlere de dikkat etmekte fayda var.

Tavsiyem:
Şuan toplama aşamasındayım. İşlemci soğutucu Ryzen 5 1600 ile gelen Wraith Stealth soğutucu. Anakartım ise Gigabyte B450M S2H. Dediğiniz gibi bu markalarla ilgili kötü yorumlar okudum. Ancak görsellik anlamında bu kasalar güzel gözüküyor. Anakartta RGB LED desteği olduğu için bu tarz kasalara yöneliyorum. Ama bütçe nedeniyle yukarılara çıkamıyorum.

İşlemci soğutucu Ryzen 5 1600 ile gelen Wraith Stealth soğutucu. Anakartım ise Gigabyte B450M S2H.
Parçalar uyumlu, sıkıntı yok.
Anakartta RGB LED desteği olduğu için bu tarz kasalara yöneliyorum. Ama bütçe nedeniyle yukarılara çıkamıyorum.
Kasadaki RGB'nin anakart ile uyacağının garantisi bile yok :) Görselliğe aldanmayın. Görsellikten ziyade kasanın kablolama, hava sirkülasyonu, maksimum GPU uzunluğu, radyatör desteği gibi teknik özelliklerine bakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı