650 TL Sistem Toplama

yrfann

Kilopat
Daha fazla  
Bütçe kısıtlı. 300W PSU, 320 Gb IDE girişli HDD, Kasa, Monitör klavye ses sistemi mouse vs. elimde var.
Tek ihtiyacım işlemci, RAM, anakart.

Biraz daha para biriktir bunu al, 650 TL'lik alacaksan ikinci ele yönelmeni tavsiye ederim.
800sistem.PNG

Bütçeni 50 TL daha arttırarak aşağıdaki parçaları alabilirsin. Bu arada ekran kartın var mı? Mesajında göremedim de.
Eğer ekran kartın yoksa geri dönüş yap. Sana yeniden bir parça önerisinde bulunabilirim :)
işlemci ram anakart 700 TL.jpg

Okudum zaten. Ona göre öneri yaptım eğer IDE girişli bir HDD'si var ise en az 8-10 yıllık anakart kullanıyor demektir. Ona göre anakart yok zaten şuan sıfır alınacak, PSU büyük olasılıkla ölü, bir tek kasa işe yarar; diğerleri bir işe yaramaz, HDD girişi şuan yeni alacaksa anakartı Sata olmalı. Eğer bütçeyi artıramıyor ise ikinci ele yönelsin dedim. Boş yere laf kalabalığı yapma arkadaşa öneride bulunmaya, yardım etmeye çalışıyoruz. Eğer önerin varsa buyur söyle.

İDE HDD'yi bağlamak için dönüştürücü kullanabilirsin, ama disk yüzünden sistem performansın genel olarak düşük kalır.
Ya yeni bir HDD alabilirsin ya da eski diskin iyi durumda ise İDE SATA dönüştürücü kullanıp onu depolama amaçlı kullanıp 150 200 TL arası bir SSD alabilirsin. Yine de HDD eski olduğundan yakın bir zaman içinde sıkıntı yaratabilir. Kullanım şekline göre karar verebilirsin.

Biraz da ne yapmak istediğinden bahsedersen ve elindeki ekran kartı gibi diğer bileşenleri yazarsan daha uygun öneriler gelebilir.

O PSU eğer İDE disk ile birlikte alınmış ise çok eskidir. Onu da yenilemek gerek.

PSU yeni aldım. Eskisi yanmıştı. Everest EPS-4900B modeli. HDD sağlam. Şu an kullandığım PC'de duruyor. Genelde oyunları Low da oynarım. Kasmasın yeter mantığıyla hareket ediyorum. Ve ekran kartım var : ASUS EAH3650 Magic Silent. Üstelik bilgisayarı yazın toplayacağım

Yazın toplayacak iseniz sistemi toplamaya 1, 2 hafta kala konu açınız. Yaza daha çok var biraz daha para ekleyebilirsiniz. Çünki 650 TL ile sistem toplamak çok zor. Ne yapıp ne edip biraz daha para eklemeye çalışmalısın.

14 Yaşında öğrenciyim babam telefonumu yanlışlıkla kırdım diye çok sinirli ve kızgın bana. O yüzden burs maaşımdan artıra artıra bir şey yapmam gerekecek. Babamda ancak dershane harçlığı veriyor onuda yeni telefon için biriktirmeye çalışıyorum ama bozup bilgisayar yatırımı yapmam gerekli sanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı