6500-7000 TL Sistem Toplama

Bütçe
6500-7000

Alperen06

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Bu günden başlayarak ağustos sonuna kadar yavaş yavaş sistem toplayacağım. Bunu 2 aylık sürece yayma sebebim olası indirim fırsatlarını yakalayıp maksimum 7000 TL'ye mal olacak ancak şu anki 8000 - 8.500TL bandını yakalayacak bir sistem toparlamak.

RAM'e sonradan ekleme yapma opsiyonum bulunduğu için ilk başta 8 GB RAM alıp 2. RAM parasını da ekran kartı ya da işlemciyi yükseltmek için kullanmayı düşünüyorum.
Aynı şekilde sonradan SSD eklemesi de yapabileceğimden dolayı ilk aşamada bir SATA ya da uygun fiyatlı bir M.2 SSD ile başlamayı düşünüyorum. (Min 480 GB tercihimdir)

Fiyat performansa hitap eden, günümüzde maksimum 7000 TL'ye toplanabilecek, ya da günümüzde maksimum 8.500 TL bandında olan kasa önerilerinizi almak istiyorum.

Benim gibi indirim fırsatları yakalayarak sistem toplayan arkadaşlar var ise indirimleri nereden ve nasıl yakalayabileceğime dair yorumlarınızı duymak isterim.

Sistem alternatiflerim ne kadar fazla olursa, o kadar fazla bileşeni takibe alıp, indirim yakalama fırsatımı artırabileceğimi düşündüğümden sizlere danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı