6600 XT sistem oyun oynarken kapanıp açılıyor

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhaba. Birkaç gün önce 6600 XT Nitro+ modelini satın aldım. Öncesinde 1660S kullanıyordum. Dün ve bugün birer defa sorun yaşadım. Dün Last of Us oynarken PC'nin ekranları gitti, klavyenin farenin ışıkları söndü. Ama kasanın ışığı sönmeden, işlemci fanı durmadan tekrar açıldı. Bugün de aynısı CS:GO oynarken başıma geldi. 15 dakika FurMark testi yaptım ve bir sorun göremedim. İşlemci de ekran kartı sıcaklığı da oyun oynarken gayet serin, oyunda işlemcim 48, ekran kartı 66 dereceyi geçmiyor. Kartı aldığımda da yapmıştım testi. Başına gelen vs. varsa sorunun sebebini söyleyebilir mi? Sürücü olarak son sürümün bir öncesi yüklü çünkü son sürüm RDR 2'de su damlalarını beyaz piksel yaparak bozmuştu. Sürücü kaynaklı olabilir mi sizce? Kartı taktıktan sonra DDU ile eski NVIDIA sürücülerini kaldırmıştım bu arada. Teşekkürler.
RX 6600 XT Nitro+ 8 GB.
R5 5600.
8x3 3000 MHz RAM (Dual channel olarak çalışıyorlar CPU-Z uygulamasında)
MSI B450 Gaming Plus Pro Max.
Aerocool Cylon 500W 80+ PSU.
Furmark testi SS alırken sıfırlanmış, 15 dakikalık testte GPU 73 derece idi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    189,2 KB · Görüntüleme: 10
20.18 civarında böyle hata mesajları ile "önceki sistem kapanışı beklenmiyordu" tarzı bildirimler de var.

Güncelleme: RDR 2'deki piksel su hatasına katlanmayı kabul edip sürücü güncelledim. Gelişmeleri buraya yazarım.

Güncelleme: Sürücü güncellemesini yapmıştım. Az önce Photoshop üzerinde tasarım yaparken yine aynı olay oldu, ancak bu defa kapandığında önce anakarttaki VGA ışığı kırmızı yandı, daha sonra söndü ve onun yerine Boot ışığı yandı.
Tek tek bakmanız lazım bu hatalara.

Geri
Yukarı