6600XT için 4.0 şart mıdır?

Nicodoz

Hectopat
Merhaba AMD Ryzen 5 3600 işlemciye sahibim GTX970 ekran kartımı satıp 6600XT almayı düşünüyorum. Ama anakartım 3.0 destekli 4.0 maalesef desteklemiyor. Bazı yerlerde diyorlar ki 4.0 olsunda olsun ama YouTube'da videoları izliyorum fark yok denecek kadar az. Maksimum 6-7 FPS oynuyor Örnek Video buradan bakabilirsiniz.
Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir?
Monitör: 1920x1080.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta verilecek ek parayı ekran kartına bassan birkaç üst modelini alırsın ve o 5 yerine 30 FPS fark eder. PCIE4/5 sadece sıfır sistem alırken dikkat edilmesi gereken bir şey, bizler için kesinlikle değmez anakart değiştirmeye.

Anakarta verilecek ek parayı ekran kartına bassan birkaç üst modelini alırsın ve o 5 yerine 30 FPS fark eder. PCIE4/5 sadece sıfır sistem alırken dikkat edilmesi gereken bir şey, bizler için kesinlikle değmez anakart değiştirmeye.

6600XT üzerindede yer yer ufakta olsa darboğazlar olabileceği söyleniyor 3600 için?

R5 3600 ve RX 6600 XT kullanıyordum. PUBG Steam'de oynatılamayacak kadar darboğaz yapıyordu işlemci. Hikaye oyunlarında çok minimum düzeyde idi. RX 6600 XT güzel kart 1080P'nin tepe kartlarından fiyatı uygunsa alınır. Fakat işlemci bazı oyunlarda üzebilir.

R5 3600 ve RX 6600 XT kullanıyordum. PUBG Steam'de oynatılamayacak kadar darboğaz yapıyordu işlemci. Hikaye oyunlarında çok minimum düzeyde idi. RX 6600 XT güzel kart 1080P'nin tepe kartlarından fiyatı uygunsa alınır. Fakat işlemci bazı oyunlarda üzebilir.

6700 aldım ne CS:GO ne de herhangi farklı hikaye oyunlarında (Last of Us RDR2) sıkıntısız oynuyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı