6700 XT rastgele kapanıyor ve driver siliniyor

b3rk4n96

Hectopat
RAM
F4-3000C16S-8GISB
Ekran kartı
Asus Dual rx6700xt
Anakart
ASUS ROG Crosshair VI Hero
İşlemci
Ryzen 3600
  • Ben 2060 kullanıyordum ve hiçbir sorunum yoktu.
  • 6700XT satın aldım, bilgisayarıma format attım ve temiz kurulumlar yaptım.
  • Bilgisayarım rastgele bir anda kapanıyor (önce ekran kararıyor, sonra videonun sesi kesiliyor, 2-3dk sonra ya kendi kapanıyor ya ben kapatıyorum.
  • Kapandıktan sonra F1'e basmamı istiyor, BIOS ayarları sayfası açılıyor ve değişiklik yapmadan başlatıyorum.
  • Bilgisayar açıldığında ekran kartı driveri silinmiş oluyor.
  • Tekrar kuruyorum ve 1-3 gün içerisinde bunları tekrar yaşıyorum.
  • Güç: Vs600.
  • Windows 11.
  • Not: GPU en stabil olan önerilen driveri kurdum.

kendi kendine kapanıyorsa psu sıkıntılı olabilir güç veremiyor olabilir güç kablosunu değiştirin yada psu yu başka pc de deneyin yada ekran kartının başka bir sürümünü yükleyin ekran kartınını sürümüyle de alakalı olabilir

BIOS güncelleyin ve tekrar formatlayın. O işlemden sonra en güncel driveri kurun. Ben bu sorunu yaşayıp böyle çözeni görmüştüm. Benim RX 470 kartımda da oldu bu yöntemle sorun düzeldi.

BIOS güncelleyin ve tekrar formatlayın. O işlemden sonra en güncel driveri kurun. Ben bu sorunu yaşayıp böyle çözeni görmüştüm. Benim RX 470 kartımda da oldu bu yöntemle sorun düzeldi.
Bios güncellemesi gelmişse deniyorum, gelmemişse format atmama gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü temiz kurulum yapılı zaten 🙄

AMD'nin dezavantajı bu işte. Kart güçlü olsa da yazılımsal sorunlar olabiliyor. Eski driverları kurarak deneyin adrenalin olmuyorsa başkasını bir de güç ayarlarına bakın performans öncelikli olsun. Eko mod kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı