6700 XT sistem Roblox'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Chuazia

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3200 mhz
Ekran kartı
Asus Radeon RX 6700 XT Dual OC DUAL-RX6700XT-12G
Anakart
Asus EX-B660M-V5 D4
İşlemci
intel i5 12400f
GPU 6700 XT olmasına rağmen az FPS alıyorum bazı oyunlarda ve nedense GPU sadece %60-70 calısıyor. Ben 144Hz monitör kullandıgım icin 144 FPS önemli ama nedense 60-70 aliyorum. Acaba sorun nedir?

1677413563507.png

İşlemcinizi görmemişim pardon, Roblox grafik bakımından çok düşük bir oyun. Ekran kartı kullanımı muhtemelen dip seviyelerdedir. Ekran kartı kullanımınızı arttırabilirseniz FPS değeriniz artar muhtemelen. Nasıl olacak diye sorarsanız shader kurabilirsiniz, bu sayede ekran kartına yük binecektir.

İşlemcinizi görmemişim pardon, Roblox grafik bakımından çok düşük bir oyun. Ekran kartı kullanımı muhtemelen dip seviyelerdedir. Ekran kartı kullanımınızı arttırabilirseniz FPS değeriniz artar muhtemelen. Nasıl olacak diye sorarsanız shader kurabilirsiniz, bu sayede ekran kartına yük binecektir.

Shader 3060 3070 kartları bile zorluyor yani FPS düşüşü oluyor çok önermem onun yerine ekran kartını kullandırtın yani shaderın optimizasyonu çöp.

Ekran kartını kullandırtmak için grafik ayarlarına girin oradan göz ata tıklayın oradan Roblox Player'ı seçin kaydetin ekran kartını bu şekilde kullanırsınız.

Shader 3060 3070 kartları bile zorluyor yani FPS düşüşü oluyor çok önermem onun yerine ekran kartını kullandırtın yani shaderın optimizasyonu çöp.

Ekran kartını kullandırtmak için grafik ayarlarına girin oradan göz ata tıklayın oradan Roblox Player'ı seçin kaydetin ekran kartını bu şekilde kullanırsınız.

Zaten önceden de yapmıştım sanırım oyunun sorunu ama anlamadıgım sey neden ekran kartı az kullanıyor sonucda az fps alıyorum ve sınırsızda fps ama hayla fps 90-70lerde dolasıyor

Geri
Yukarı