6900 TL'ye 34 inç 2K 144 Hz monitör önerisi

• Konuyu başlatan Baxı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 475

Baxı

Hectopat
Merhaba.

AOC 34” CU34G2X/BK vs Xiaomi Mi Curved BHR4269GL 34

6900 TL ile bu iki monitörü de aldım. İkisi de son zamanlarda ki en düşük fiyatına gelmişti.

Multimedya tüketim. Daha çok PlayStation 5 ile oyun ama zaman zaman PC'den de oyun oynatılacak.

• Ryzen 5 5600 X işlemci.
  • ASUS B550M -k
  • 8+8 = 16 GB DDR 4 RAM.
  • 1 GB M.2 SSD + 2 + 2 GB mekanik disk.
  • 750W 80+ Gold güç kaynağı.
  • Gigabyte 3070 Ti.

AOC hem tepki süresi daha düşük olduğu için, hem Xiaomi de olmayan USB girişlerine sahip olduğu için ve son olarak DisplayPort girişi Xiaomi de 1,2 standardıyken AOC DE1, 4 standardında olduğu için ön plana çıkıyor.

Onun dışında ikisi de 144 Hz, ikisi de 1500 r kavisli, ikisi de 2K çözünürlükte ve ikisi de VA panel.

Xiaomi ithalatçı garantili AOC distribütör garantili.

Bu şartlar altında bir el atın neden dolayı hangisini almalıyım?

Teşekkür ederim.

AOC saydığınız özellikler ve garanti açısından daha iyi.

AOC saydığınız özellikler ve garanti açısından daha iyi.
Bende sizinle hem fikirim, kağıt üstünde aoc daha üstün ancak monitörde en önemli kısım olan görsel deneyim. Çok akıl çelen bir yorum olmazsa Xiaomi yi iade ederim.

İste bu monitörlerin ikisini yada en azından birini tecrübe etmiş olanlar sahip olanlar kullanım tecrübesi aktarırlarsa artı ve eksileri nedir . Keske almaaydım yada iyi ki almışım diyorlar mı ?

Onun hakkında yorumunu söylerler diye açtım konuyu.

AOC daha iyidir panel olarak muhtemelen. Ayrıca PS5 için ise ya 4K alın ya da normal 2K. Bunların çözünürlüğü 3440x1440. Geniş 2K yani. En boy oranı 43:18. 16:9 değil. PS5 normal 2K destekliyor. Görüntü yine tam ekran olur ama pek tatmin edici olmaz. Kendim de aynı çözünürlükteki monitöre PS5 taktım kesinlikle kötü oldu. (Normal 2K dediğim de 2560x1440.)

AOC daha iyidir panel olarak muhtemelen. Ayrıca PS5 için ise ya 4K alın ya da normal 2K. Bunların çözünürlüğü 3440x1440. Geniş 2K yani. En boy oranı 43:18. 16:9 değil. PS5 normal 2K destekliyor. Görüntü yine tam ekran olur ama pek tatmin edici olmaz. Kendim de aynı çözünürlükteki monitöre PS5 taktım kesinlikle kötü oldu. (Normal 2K dediğim de 2560x1440.)
Bu çözünürlik detyı hiç aklıma gelmedi ve gelmezdi . PS5 ile kullanım işi o zaman patates oluyor. İki monitörde boşa çıkıyor o zaman .
Ben bir kaç deneyim video ve yorumuna bakayım ps 5 ile genis ekran kullanımı hakkında

Bu çözünürlik detyı hiç aklıma gelmedi ve gelmezdi . PS5 ile kullanım işi o zaman patates oluyor. İki monitörde boşa çıkıyor o zaman .
Ben bir kaç deneyim video ve yorumuna bakayım ps 5 ile genis ekran kullanımı hakkında
Hocam kullanılmaz değil. 2560'ta da kullanırsınız ve tam ekran olur. Sadece bilgisayarda olduğu kadar kaliteli olmaz. Doğru en boy oranı olmadığı için de biraz yayılmış ve tuhaf görünür.

Hocam kullanılmaz değil. 2560'ta da kullanırsınız ve tam ekran olur. Sadece bilgisayarda olduğu kadar kaliteli olmaz. Doğru en boy oranı olmadığı için de biraz yayılmış ve tuhaf görünür.
AOC yi aldım . Xiaomi yi geri gönderdim . AOC yi henüz açma fırsatım olmadı . haftasonu kullanınca ilk deneyimlerimi yazarım . Başka düşünen arkadaşlara fikir olur . Desteğiniz için teşekkür ederim.

AOC yi aldım . Xiaomi yi geri gönderdim . AOC yi henüz açma fırsatım olmadı . haftasonu kullanınca ilk deneyimlerimi yazarım . Başka düşünen arkadaşlara fikir olur . Desteğiniz için teşekkür ederim.
Merhaba monitör geldi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Her şey olması gerektiği gibi, herhangi bir kusuru çıkmadı . Ghosting, ölü piksel vb gibi.

Şunu anladım 2K geniş ekran masaüstünde güzel görünsede istediğim şey bu değilmiş. Deneyimleyince anladım. Ekran yanlardan büyüdü ancak alttan, üstten aynı kaldığı için bana istediğim keyfi vermedi. Şimdi keşke 2K ve ultra geniş ekran olmayan bir 32 inch bir ekran alsaymışım. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiyemdir. 34 inch almadan önce deneyimlesinler ve 32 inch ekranları seçenek olarak değerlendirsinler.

Burada kullanım amacıda önemlidir. Ben standart bilgisayar kullanımı yanında, oyun ve daha çok medya yüketimi için almıştım.

Saygılarımla

Merhaba monitör geldi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Her şey olması gerektiği gibi, herhangi bir kusuru çıkmadı . Ghosting, ölü piksel vb gibi.

Şunu anladım 2K geniş ekran masaüstünde güzel görünsede istediğim şey bu değilmiş. Deneyimleyince anladım. Ekran yanlardan büyüdü ancak alttan, üstten aynı kaldığı için bana istediğim keyfi vermedi. Şimdi keşke 2K ve ultra geniş ekran olmayan bir 32 inch bir ekran alsaymışım. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiyemdir. 34 inch almadan önce deneyimlesinler ve 32 inch ekranları seçenek olarak değerlendirsinler.

Burada kullanım amacıda önemlidir. Ben standart bilgisayar kullanımı yanında, oyun ve daha çok medya yüketimi için almıştım.

Saygılarımla
Yaklaşık 2,5 ay sonra eklemek istediğim. Parlaklık yeterli gelmiyor. Karanlık sahnelerde tatmin edici değil.

Arkada 4 Usb çıkışı olması kullanışlı. Bluetooth ve klavye dongle larını oraya taktim. Ayrıca usb den güç alan, stereo küçük bir hoparlar aldım. 3,5 mm kulaklık çıkışı ve usb çıkışı sayesinde kablosu görülemeyen bir ses çözümüm oldu .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı