6900 XT Big Sur 11.4 sürücü desteği

UfukÇ.

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba.
Elimde halihazırda Big Sur 11.4 beta USB olarak duruyor fakat yüklediğim zaman grafik olarak tam verim alamıyorum.
Özellikle oyunlar konusunda sıkıntı yaşıyorum. Henüz hiç oyun oynayabilmiş değilim.
11.4 ile ilgili bir sorun mu yoksa henüz sürücü yayınlanmadığı için mi bu durumu yaşıyorum?
11.4 ile 6900XT uyumlu çalışıyor artık fakat dediğim gibi sorunum oyun açamıyor oluşum. Desteklenen oyunları açamıyorum.

sistemim;
AMD 5800X.
6900XT.
B450 Prime Plus

Ekran kartınızı macOS'ta bench'e sokabilir misiniz? Değerler normal ise sorun yok, oyunun veya oyunların, macOS versiyonlarına 6900 XT desteği gelmemiş olabilir.
Geekbench
OpenCL Score 76255
Dün açtığım başlıkta 11.4 yükleyememiştim ama nasıl başardım bilmiyorum az önce yükledim bir şekilde.

Dün açtığım başlıkta 11.4 yükleyememiştim ama nasıl başardım bilmiyorum az önce yükledim bir şekilde.
2 Temmuz 2021'de yüklemeye çalıştığınızda ve ertesi günü yüklemeye çalıştığınızda farklı yaptığınız işlem (BIOS ayarı vs.) var mı?

2 Temmuz 2021'de yüklemeye çalıştığınızda ve ertesi günü yüklemeye çalıştığınızda farklı yaptığınız işlem (BIOS ayarı vs.) var mı?
Hayır, forumda yazan ayarları yaptım sadece. Şu an mecburen Windows kullanıyorum. Geekbench skoru çok düşük geldi çünkü. Windows ile 177337 skor elde ettim. Big Sur ile 76255.

Hayır, forumda yazan ayarları yaptım sadece. Şu an mecburen Windows kullanıyorum. Geekbench skoru çok düşük geldi çünkü. Windows ile 177337 skor elde ettim. Big Sur ile 76255.
Zaman veremeyeceğim ama macOS 11.5'i yayınladığım zaman tekrar deneyebilirsiniz :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı