6900XT düşük Core clock

exsell

Decapat
Arkadaşlar merhaba.

1 hafta önce 6900XT satın aldım. Kartı takıp bilgisayarı formatladım. Afterburner ve AMD yazılımından Core Speed'e bakıyorum 5-10'da çalışıyor. Bu normal midir yoksa düzeltmenin bir yolu var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

• Ekran kartım: Gigabyte Radeon RX 6900 XT Gaming OC.
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B550-E GAMING AMD B550 DDR4 5100 MHz (OC)
  • PSU: ASUS ROG STRIX 1000G 80 Plus Gold 1000W modüler PSU.
  • İşlemci: Ryzen 7 3800X.

1.png

2.png

Yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. Hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz? DDU ile driver'ı kaldırıp, en son önerilen driver sürümünü veya bir öncekini kurun. Boşta dahi olsa bu kadar düşük çekirdek hızında çalışması bana garip geldi açıkçası.

Merhabalar,

Bu değerleri oyun esnasında (yük altında) gözlemliyorsanız ve eğer Afterburner settings>general>amd compatibility properties>enable unified gpu usage monitoring ayarı aktif değilse aslında olduğundan farklı değerler görüyor olabilirsiniz. Ayrıca 5000 ve 6000 serisi kartlarda oyun ya da programlar directx 12 kullanmıyorsa kartı tam performansıyla kullanamayabiliyor.

Yükte olmadığı için tasarruf yapıyordur. Yüke girdiğinde normale dönüyorsa dert edilecek bir durum değil.
oyun içinde kontrol ettiğimde 2100 çekirdek hızına çıkıyor. Ama memory clock 1900 de sabit
Oyuna veya stres testine girince de öyle mi? Durup dururken hızlı çalışıp güç tüketmesine gerek yok.
oyun ve stres testlerinde herhangi bir problem yok. Ama boştayken bu kadar az çekirdek hızı garip geldi. Ayrıca memory hızı da karta göre çok az değil mi ? Oyun içinde de aynı oyun dışında da 1900 e sabitli

Yeni konular

Geri
Yukarı