7.500 TL Sİstem Toplama

Maalesef bulunmuyor. Samsung çeşitli aldatmacalar yapar her ürününde. Örnekler verecek olursam;
  • 4K UHD televizyonlarının tanıtımlarında (mağazalarda) 3840 × 2160 çözünürlüğe sahip resimleri seri çekim tekniğiyle arka arkaya dizip video gibi göstermektedir.
  • Telefonlarında ise arka kamerasının MP değerini yükseltir, lens kalitesini düşürür. MP değeri yüksek gören kullanıcılar iyi zannedip almaya kalkarlar.
  • Monitöre gelecek olursak (bu monitörden bahsediyorum. Bkz: U28D590D) ekran hızını 1ms yapıp Input Lag değerini arttırmaktadır. Yanlış hatırlamıyorsam class 3 departmanındaydı.
4K monitör alıp FPS oyunu oynayacak çoğu insan da bu değeri bilmez, araştırmaz. Birde güya "Gaming Monitor" diye adlandırmışlar. Hangi tür oyunlardan bahsediyorsa artık.

Bu arada Vatan Bilgisayar'daki MSI GTX 980Ti MSI'ın kendi soğutma teknolojileriyle üretilmiş ürünün fiyatıdır. Sipariş verdiğiniz takdirde referans tasarım değil markanın kendi tasarımı gelecektir fakat GPU aynı. Özellikleri aynı olur hatta fabrika çıkışlı hızaşırtmalı olur.

Peki bu input lag olayı çok ciddi bir durum mudur? İnternette pek videosunu da bulamadım, yani nedir tam olayı?
Birde önerdiğin ekran var mı usta? Yani 4k olması çok çok iyi olurdu. Maks. bütçe 1.600 TL

Son olarak da Asus 980 ti Msi 980 ti Gigabyte 980 ti hepsi aynı dışkının laciverti yani :) Tek fark soğutma mıdır ve aynı performanstalar mıdır?

Ve son olarak ya Acer Predator XB270HAbprz 27" 1ms Full HD 144Hz DP Usb3.0 G-Sync Led Monitör | sanalmarketim bu, yada AOC 24" G2460PG G-SYNC GAMING MONİTÖR- 1 Ms- 144Hz - Vatan Bilgisayar bunu alacağım. Kararı kesin veremedim. Acer hemen her konuda ağır basıyor aslında

Hocam o input lag olayını (şahsi görüşüme göre) turnuva oyuncusu ya da profesyonel oyun oynayıp ekmeğini bundan kazanmıyorsan fazla dert etmemelisin başka yerlerde sorduğumda da standı dandik dediler sadece ki gösterilen monitörlerden hiçbirinin standı olağanüstü değil. Ama sen oyununu etkileyecek bu gibi ufak tefek sorunları ciddiye alırım diyorsan bütçen o derece yükselmişken kanımca eizo ya da benq marka bir monitör almalısın(tasarım açısından eizo bir adım öndedir).

Peki bu input lag olayı çok ciddi bir durum mudur? İnternette pek videosunu da bulamadım, yani nedir tam olayı?
Birde önerdiğin ekran var mı usta? Yani 4k olması çok çok iyi olurdu. Maks. bütçe 1.600 TL

Son olarak da Asus 980 ti Msi 980 ti Gigabyte 980 ti hepsi aynı dışkının laciverti yani :) Tek fark soğutma mıdır ve aynı performanstalar mıdır?

Ve son olarak ya Acer Predator XB270HAbprz 27" 1ms Full HD 144Hz DP Usb3.0 G-Sync Led Monitör | sanalmarketim bu, yada AOC 24" G2460PG G-SYNC GAMING MONİTÖR- 1 Ms- 144Hz - Vatan Bilgisayar bunu alacağım. Kararı kesin veremedim. Acer hemen her konuda ağır basıyor aslında
Hocam o bütçeyle (1600 TL) 4k monitör öneremem. Eğer illa 4k olsun diyorsanız U28D590D alabilirsiniz ama dediğim gibi Input Lag sorununu şöyle açıklayabilirim;
  1. Zaman geçtikçe ekrana yansıma süresi artacaktır.
  2. Anlık hareketlerde hep 2 adım geride olacaksınız.
  3. ilk 1 saat kullandığınızda farkedemeyeceksiniz ama kullandıkça ciddi bir fark oluşmaya başlayacak.
GTX 980Ti karşılaştırmalarında asus DCU3 soğutmasını geliştirdi. Bu soğutma 3 fanlı soğutma ve ASUS çok iddialı gözüküyor :) Birde tabii servis desteği var. MSI bu konularda biraz daha başarısız diye bilirim. Aynı soğutma yönetimi kullanıyor (TF5). Servis desteği kötü diye duymuştum kendim daha kullanmadım ama o kadar fiyat farkı vermeye değer mi diyorsanız bence MSI tercih edin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı