7-8 bin TL'ye 2K ve 120 Hz monitör önerisi

8 veren 300 daha verir hocam, peki siz attıklarınızdan hangisini alırdınız? Dediğim gibi ön planda renklerin ve grafiklerin doğruluğu yatıyor. Konsol tarafında artık A101'den alınma Samsung HD televizyondan sıkıldım çünkü.
Hocam siz attığınızda 8200’dü almak istedim MSI modelini 10200 olmuş. :)

Hocam ben VX2780J-2K aldım, renk doğruluğu kötü demişsiniz, iade edeyim mi?
VX2780J-2K'nin en buyuk eksisi berbat kontrast oranina sahip olmasi. Eger siyahlari asiri derecede gri gibi gormekten rahatsiz degilsen iade ile ugrasmana gerek yok.

VX2780J-2K'nin en buyuk eksisi berbat kontrast oranina sahip olmasi. Eger siyahlari asiri derecede gri gibi gormekten rahatsiz degilsen iade ile ugrasmana gerek yok.
8700 TL'ye 6 ay taksit ile aldım. Eğer bu fiyat civarında daha iyisi varsa iade edip onu alayım işte. Bu kontrast oranı ayarlanmaz mı yani ne yapmalıyım şu an

Kontrast oranı dediğin 1000:1 yazıyor o mu kötü

Kontrast oranı dediğin 1000:1 yazıyor o mu kötü?
Evet o kotu ama 1000:1 degil iste sorun orada. Testlerde 800:1 falan olculuyor, ki bu da oldukca kotu bir deger. Duzeltmenin yolu pek yok. Anca kontrast ayariyla gammayla parlaklikla falan biraz oynarsan belki ama bu sefer de baska yerlerden odun vermis olursun bu yuzden her turlu cikmaza gidiyor.

VX2780J-2K'nin maksimum parlaklik ve renk gamutu bakimindan bir eksisi yok, hatta o yonlerden oldukca iyi. Tek eksisi kontrast. Dedigim gibi, siyah performansindan memnunsan iade etmene gerek yok. Ama memnun degilsen G27Q al.

Yeni konular

Geri
Yukarı