7 GB'e RAM yükseltmesi sonrası FPS artışı ne kadar olur?

Berkaytrxx

Centipat
Merhabalar. Aliexpress üzerinden 2 tane 2 GB DDR2 800 MHz RAM sipariş ettim, yolda, geliyor. Şu an bilgisayarda 3 GB RAM var ve CS:GO'da en düşük ayarlarda 20-30 FPS arası alıyorum. Gelecek olan 2+2 4 GB RAM'i bilgisayara taktıktan sonra yani toplamda bilgisayar 7 GB RAM'e sahip olduktan sonra nasıl bir FPS artışı gözlemlenebilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, ekran kartı nedir? CS:GO oyun optimizasyonunda bir türlü dikiş tutturamayan işlemci odaklı bir oyundur. Elbette ekran kartı ve RAM de önemli ama diğer bileşenleri de bilmek gerekir.

3GB RAM mi var hocam ? FPS artışı olur ama 30 FPS'ten 60 FPS yükselmez.

Çok fazla bir FPS artışı gözlemlenmez lakin FPS droplar takılmalar azalır sistemin rahatlar

Anakartta kaç ram slotu var kontrol ettiniz mi?

Selamlar, CS:GO'nun en çok kullandığı öncelikle işlemcidir işlemciniz kötü ise ekran kartı ve RAM'iniz ne olursa olsun yüksek FPS alamazsınız.. Yani diyeceğim 7 değil 16GB RAM bile olsa oyun ihtiyacı kadarını kullandığı için sandığınız kadar artış olmaz maalesef.

Aga çok klişe olacak ama yeni pc için para biriktir bence o zamana kadar internet cafe
Dicemde korona var

İşlemci intel core 2 quad cpu 2.40 gHz o kadar da kötü olduğunu sanmıyorum hocam.

Merhabalar. Aliexpress üzerinden 2 tane 2 GB DDR2 800 MHz RAM sipariş ettim, yolda, geliyor. Şu an bilgisayarda 3 GB RAM var ve CS:GO'da en düşük ayarlarda 20-30 FPS arası alıyorum. Gelecek olan 2+2 4 GB RAM'i bilgisayara taktıktan sonra yani toplamda bilgisayar 7 GB RAM'e sahip olduktan sonra nasıl bir FPS artışı gözlemlenebilir? Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayar özellikleri:
İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40 GHz
Ekran Kartı: NVIDIA 8800 GT 1 GB
RAM: 3 GB (4 GB daha eklenecek)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…