7 yıl önce kullanılan numara tekrar açılırsa SMS gelir mi?

Steam Destek ile iletişime geçtim fakat ne hesabımın mailine ne de numarasına erişimim yok. Benden hesabın sahibi olduğumu kanıtlamam için yıllar önce aldığım Steam Cüzdan kodunun görselini istediler. E doğal olarak 2015 yılında ki Cüzdan kodunun görüntüsü de bende olamaz. Bunu onlara defalarca belirtmeme rağmen bana yardımcı olmadılar. Mail hesabımı görmeye çalışıyorum fakat sansürlü çıkıyor, iki gündür deniyorum fakat mailimi de bulamadım. En azından mail adresimi sansürsüz yazın ki ona erişmeye çalışayım dedim, ona da geri dönüş yapmadılar.

Hesabın kullanıcı adı bile benim gerçekte ki ismim zaten, koskoca Steam kişiyi doğrulayamıyor ve bunun için bu şekilde yöntemler istiyorlar. Koskoca 7-8 yıl geçmiş, altı üstü ufak bir kağıt parçasında yazan kodu ben size nasıl göstereyim ki kanıt olarak?
Öyle olmasa herkes elini kolunu sallayarak milletin hesabına giriş yapar. Kesin doğruluk istiyorlar, adı soyadı Efecan Baran olan tek kişi sen değilsin.

Öyle olmasa herkes elini kolunu sallayarak milletin hesabına giriş yapar. Kesin doğruluk istiyorlar, adı soyadı Efecan Baran olan tek kişi sen değilsin.
Farkındayım bunun güzel insan fakat Steam gibi bir platformun tek doğrulama yönteminin mail ile telefon olması kötü onu diyorum. Yoksa ismimi soyismimi söyleyerek her hesaba erişebilmeyi istemiyorum elbette.

Ayrıca kesin doğruluk bana kalırsa mail ve telefon ile sınırlı kalmamalı. Eften püften satış siteleri bile TC Kimlik isterken Steam'e de böyle bir doğrulama getirilebilirdi misal.

Farkındayım bunun güzel insan fakat Steam gibi bir platformun tek doğrulama yönteminin mail ile telefon olması kötü onu diyorum. Yoksa ismimi soyismimi söyleyerek her hesaba erişebilmeyi istemiyorum elbette.
Başka ne istemelerini bekliyorsun ki? Steam hesabında başka ne bilgiler saklanıyor? Kullandığın kodla bile vermemeleri lazım hesabı normalde ama riske rağmen insiyatif gösteriyorlar.

Merhaba arkadaşlar, Steam destek şu an sürpriz bir şekilde bana hesabımı geri verdi. Hesabıma eriştim. O kadar mesajın sonucunda dayanamayıp verdiler herhalde, sağ olsunlar. :)

Peki Steam hesabını diyelim geri aldınız. 500TL ederinde mi?
Hocam şu an Steam envanterinde 500 TL'yi geçkin kasa ve silahlar vs. varmış. Her türlü değermiş açıkçası. :)

Merhaba arkadaşlar, Steam destek şu an sürpriz bir şekilde bana hesabımı geri verdi. Hesabıma eriştim. O kadar mesajın sonucunda dayanamayıp verdiler herhalde, sağ olsunlar. :)

Hocam şu an Steam envanterinde 500 TL'yi geçkin kasa ve silahlar vs. varmış. Her türlü değermiş açıkçası. :)
Sevindim. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı