700 TL ekran kartı tavsiyesi

İsterse her yeri 750 Ti olsun hocam çöp bir kart. Şu an oyunları Low bile oynatamıyor. Gerçi çıktığı zamanın oyunlarını da düzgün oynatamıyordu. :D.

Çöp bir kart demek yanlış olur ama 700 TL etmez son çıkan oyunlarda 60 FPS performansı tabii ki beklenmez ama en azından GTA 5 gibi oyunları açıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İsterse her yeri 750 ti olsun hocam çöp bir kart. Şu an oyunları low bile oynatamıyor. Gerçi çıktığı zamanın oyunlarını da düzgün oynatamıyordu. :D

750 Ti'ı ezdirmem 1050 Ti gibi bir devasa çöp varken. 750 Ti 2014'de çıktı ki cidden ucuzdu ve ek güç girişi olmadan yağ gibi akıyordu. 6 yaşına göre yine iş görüyor.

1050 Ti 2017'de çıktı ne oldu? RX 570 fiyatına satıldı, 1 sene sonra piyasaya çıkan Shadow of The Tomb Raider'da 60 FPS ortalamasını tutturmak için "Low" ayarlarda kullandık. Rezalete bakar mısın, sırf AMD kartlar minerlar tarafından kapışılıyor diye o fiyattan bu kartı Nvidia bildiğin iteledi millete.

Çöp bir kart demek yanlış olur ama 700 TL etmez son çıkan oyunlarda 60 FPS performansı tabii ki beklenmez ama en azından GTA 5 gibi oyunları açıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7 yıllık oyun bir zahmet açsın. Zamanında kullandım FC Primal'de low'da 30 FPS görünce hevesim kırıldı. Kart o zamanlar yeni çıkmıştı bide.

Neyse konu 750 ti değil konu sahibine tavsiyem asla bu karta bulaşma.

Oradan ben R9 290X alırdım. Sadece performansı için o da. Fakat işlemcin ile sıkıntı çıkarabilir biraz ayrıca PSU'da sağlam ise değerlendilebilir bir model.
600w PSU var hocam. Ben de düşündüm fakat işlemci yüzünden sıkıntı çıkar mı emin değilim.
Bir çok mesaj gelmiş o yüzden herkesi alıntılamak yerine yeni mesaj yazacağım. Şu an güncel olarak kullandığım kart HD6950, ve performans olarak artık yeterli görmüyorum o yüzden yükseltmek istiyorum. GTX 960 2GB yeter mi yoksa 4GB şart mı ? veya onun yerine direk R9 370 R9 380 daha mı mantıklı olurdu?

Son düzenleme:
GTX 750 Ti çıkma sebebi performans değil, düşük güç kullanımı ve fiyat dostu olmasıydı. Güç bağlantısı yapmadan kullanabiliyorsun ve çıktığı zaman gerçekten ucuzdu. Şuan alınır mı alınmaz mı bilmem de 3 sene önceye kadar iyiydi bence.

R9 290X güç tüketimi yüzünden bayağı kötü yorumlar almış fakat RX 470 de ikinci el piyasasında baya riskli. i5 2400 işlemciye en uygun hangisi olur? RX 470 mi R9 290X mi?

Geri
Yukarı