700 TL Oyuncu Kulaklığı Önerisi

Ben şuan Arctis 3 kullanıcısıyım. Yanlış bilmiyorsam tasarımlar aşağı yukarı aynı Arctis 5 ile ve 2 senelik kullanımımda şunu anladım: İzolasyonları yeteriz kalıyor. Evet çok rahat, uzun kullanımda rahatsız etmiyor ve terletmiyor ama dediğim gibi izolasyon konusunda deri kulak pedlerinden geride kalıyorlar. 7.1 teknolojisi hakkında bilgim yok fakat mikrofonu çok kaliteli. Arctis 5 kullanıp pişman olan görmedim.

Hyperx Cloud 2 seçmezdim şahsen çünkü mikrofonu beni tatmin etmiyor. Ses konusunda çok başarılı, kullandım biliyorum. Arctis 3'ten sonra deneyince kulaklarımı biraz sıktı ve uzun kullanımımda terletti fakat gayet normal. Çünkü arctis 3 çok rahat ve hava alan bir kulaklık. Eğer mikrofonunu beğeniyorsanız alınabilir bir kulaklık. Bu kulaklık için "Çok eskidi" muhabettleri dönüyor ama tamamen size kalmış bu konuda karar vermek. Şahsen mikrofonu beni tatmin etse kesinlikle alırdım.

Razer Kraken TE çok farklı bir kulaklık, kulak yastıkları, çevresel ses teknolojisi, yazılımı... Bu kulaklıkla alakalı bütün konuları okudum ve bütün videoları(Türkçe kaynak) izledim. Kulak yastıklarının içinde soğutucu jel var ve yastıkları çok yumuşak bu yüzden uzun kullanımlarda rahatsız etmiyormuş. Mikrofonu gayet berraktı izlediğim testlerde. Ürünün -okuduğum kadarıyla- tek sıkıntısı; Yazılımı stabil çalışmıyormuş ve arada problem çıkarabilirmiş. THX teknolojisini kullanıyor bu kulaklık. Yani çevresel ses teknolojisini THX adlı firmadan alıyor. Bu teknoloji sinema salonlarında kullanılan profosyonel bir sistemmiş fakat bu kulaklıktaki versiyonunu beğenip 7.1'in 1-2 kılıf üstünde gösteren de var hiçbir şey fark etmediğini söyleyip beğenmeyen de var. İşin bu kısmı sizi ilgilendiriliyor. İnternette çok farklı yorumlar mevcut.

Bunları değerlendirip risk almak size kalıyor ama kulaklığı alırken ne istediğinize göre karar verin.
Eğer Roleplay gibi mikrofon gerektiren oyunlar oynuyorsanız Arctis 5 iyi olabilir.
CS:GO, Valorant tipi FPS oyunları oynuyorsanız Cloud 2 harika bir seçim olur.
Razer Kraken TE olayı çok karışık, oraya giremem :)

Edit: Razer Kraken TE modeli adeks store'da daha ucuz
Kalite konusunda sıkıntı yok fakat garantisi sıkıntı.1 haftadır yollağım garantilik ürünü daha bugün kontol edip kablo değişimi için 250 tl istiyorlar.

Geri
Yukarı