700 TL Sıvı/Hava Soğutucu Önerisi

Anwisdom

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, işlemcim AMD Ryzen 5 2600, kasam Corsair 275R 700 TL fiyat bandında sıvı/hava soğutucu önerilerinizi bekliyorum.

önerdiğiniz sıvı soğutma iyi iş görecekmidir ? bu soğutucu iyi midir acaba önerdiğinize göre ?

Piyasadaki en iyi hava soğutma olan Noctua NH-D15'i öneririm. Çoğu sıvı soğutmadan daha iyi. Örnek vermek gerekirse buradaki testlere bakabilirsin. Anakartında en ufak bi' problem yaratmaz.

Cooler master kullanıyorum kendim biraz farklı ve eski bir sürüm açıkcası 240mm sıvı soğutma benim kullandığım model bu hesaplı bulabilirseniz tavsiye ederim.
Captcha Verification
Şuan mesela sadece internette geziyorum.
Ryzen 7 2700x için değerim Slient Modda

h100x mi h110i rgb mi sizce ?
Soğutucuyu kasanızın üstüne monte etmek isterseniz H100X. 240mm fanlı olduğu için. Kasanız üst tarafa 240mm fanlı radyatör desteği sunuyor.

Ama ben ön tarafa da monte edebilirim ve almışken daha iyisini almak istiyorum derseniz H110i derim.

Kasanız elinizde ise radyatör için üst tarafın ölçüsünü alın. H100x'in radyatör uzunluğu 275mm. Sığıp sığmayacağını kontrol edebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…