7000-8000₺ Hafif/İnce Dizüstü bilgisayar Önerisi

Fro

Kilopat
Genelde günlük işler, kodlama, LoL gibi basit oyunlar için kullanacağım. Bilgisayarın taşınabilir olması ve pil süresi benim için önemli diyebilirim. Yaklaşık 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum, o yüzden ileriye dönük olması iyi olur. Gözüme çarpan 2 model oldu, bunlar hakkında fikirlerinize ve başka bilgisayar önerilerinize açığım.

Bu model taşınabilirlik olarak iyi duruyor. İşlemci ve ekran kartı modelinden dolayı pil süresinin de iyi olacağını düşünüyorum. Ancak bu donanımların ne kadar götürebileceğinden kararsızım. İleri de 8 GB RAM daha eklemeyi düşündüm.

Taşınabilirlik olarak diğer model ile benzer, belki bir tık geride olabilir. İşlemci ve ekran kartı olarak diğer modelden daha performanslı ancak bu pil süresinde bir dezavantaj yaratacak gibi duruyor. Bunu alırsam da ileride 8 GB RAM eklemeyi düşünüyorum.

Macbook Air veya Pro'yu Pozitif Teknoloji üzerinden almanızı öneririm.

Macbook Air veya Pro'yu Pozitif Teknoloji üzerinden almanızı öneririm.
Air düşündüm aslında fakat birçok kişinin ısınma sorunlarından bahsetmesi kafamı karıştırdı. Bazı kişiler i5 yerine i3 almanın ısınma konusunda daha iyi olduğunu söylüyordu. i5 olan versiyonu ısınmadan dolayı yine i3 performansına düşüyormuş galiba.

Air düşündüm aslında fakat birçok kişinin ısınma sorunlarından bahsetmesi kafamı karıştırdı. Bazı kişiler i5 yerine i3 almanın ısınma konusunda daha iyi olduğunu söylüyordu. i5 olan versiyonu ısınmadan dolayı yine i3 performansına düşüyormuş galiba.
2020 versiyonu problemli evet. 2019 olan daha ucuz eğer bütçeni zorlamayacaksa bakabilirsin. Pro olanı da tavsiye ederim ve eğer Macbook'lar ile alakalı sorun varsa cevaplayabilirim kendim 2019 Pro kullanıcısıyım ve bende kod yazıp LoL ve bir kaç oyun oynuyorum.

2020 versiyonu problemli evet. 2019 olan daha ucuz eğer bütçeni zorlamayacaksa bakabilirsin. Pro olanı da tavsiye ederim ve eğer Macbook'lar ile alakalı sorun varsa cevaplayabilirim kendim 2019 Pro kullanıcısıyım ve bende kod yazıp LoL ve bir kaç oyun oynuyorum.
Pt'de Pro modellerin stoğu bitmiş. 2019 Pro düşünebilirim ancak 128GB olmasından kaygılıydım. Şu an Modern 15 ve Macbook Air (2020) arasında kaldım açıkçası. Benzer işleri yaptığımızı varsayarsak hangisi daha iyi bir tercih olur acaba?
Her ikisi de taşınabilirlik ve pil süresi bakımında birbirine yakın duruyor.

Pt'de Pro modellerin stoğu bitmiş. 2019 Pro düşünebilirim ancak 128GB olmasından kaygılıydım. Şu an Modern 15 ve Macbook Air (2020) arasında kaldım açıkçası. Benzer işleri yaptığımızı varsayarsak hangisi daha iyi bir tercih olur acaba?
Her ikisi de taşınabilirlik ve pil süresi bakımında birbirine yakın duruyor.
Air daha iyi olur ama 128 almayın.

Geri
Yukarı