7000-8000 TL arası Gaming sistem önerisi

Cpu benchmark yazarak internetten aratabilirsiniz.fiyat performans urunudur amd cpu lari.ayni hizlarda intel fiyatlari saniyorum iki kati gibi oluyor.cpu isini amd ile ucuza hallederseniz ekran kartina daha fazla butce ayirabilirsiniz.

Amd candır. Anakart değiştirmeden birçok işlemciyi destekler. 1,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Şu an kullandığım cpunun 3-4 katı hızlı bir işlemciyi bile takabilirim. Anakart destekler.

Merhabalar,
Aşağıdaki hazırladığım sistem nasıl sizce?
Fan ve soğutucu yada anakart uyumlarının olup olmadığını bilmiyorum sorun yaratırmı?
20200209_184940.jpg

Amd candır. Anakart değiştirmeden birçok işlemciyi destekler. 1,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Şu an kullandığım cpunun 3-4 katı hızlı bir işlemciyi bile takabilirim. Anakart destekler.
Bana örnek bir sistem hazırlayıp paylalabilirmisiniz rica etsem?
Uyumsuz bir sistem toplamak istemiyorum.
Cpu benchmark yazarak internetten aratabilirsiniz.fiyat performans urunudur amd cpu lari.ayni hizlarda intel fiyatlari saniyorum iki kati gibi oluyor.cpu isini amd ile ucuza hallederseniz ekran kartina daha fazla butce ayirabilirsiniz.
Teşekkür ederim yorumlarınız için .
Daha önce hiç sistem toplamadığım için hangi ürünleri alacağımı bilemiyorum.Uyumsuz ve dar boğaz oluşturabileceğinden çekiniyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar,
Aşağıdaki hazırladığım sistem nasıl sizce?
Fan ve soğutucu yada anakart uyumlarının olup olmadığını bilmiyorum sorun yaratırmı?
Eki Görüntüle 498849

Bana örnek bir sistem hazırlayıp paylalabilirmisiniz rica etsem?
Uyumsuz bir sistem toplamak istemiyorum.

Teşekkür ederim yorumlarınız için .
Daha önce hiç sistem toplamadığım için hangi ürünleri alacağımı bilemiyorum.Uyumsuz ve dar boğaz oluşturabileceğinden çekiniyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Oyun bilgisayari icin ekran karti kadar cpuya harcaman gerekmiyor.amd cok istemiyorsan ekran kartini nvidia al tamam ama cpu da amd al.onerim asagida dar bogaz olmaz

Ryzen 5 3600
2070 yada 2070 super
B450 olabilir anakart daha fazla verebilirim dersen x570
16 gb 3200mhz ram
Onu ve ustu acik bi kasa
750w 80+ psu
1 tb m2 ssd 3500 okuma hizi 2500 mb yazma hizi olan aidata marka olabilir
Bir de cpu icin belki bi sivi sogutma alabilirsin 400 liraya cooler master cl120 ydi sanirim

Cep telefonundan bu kadar :)

Oyun bilgisayari icin ekran karti kadar cpuya harcaman gerekmiyor.amd cok istemiyorsan ekran kartini nvidia al tamam ama cpu da amd al.onerim asagida dar bogaz olmaz

Ryzen 5 3600
2070 yada 2070 super
B450 olabilir anakart daha fazla verebilirim dersen x570
16 gb 3200mhz ram
Onu ve ustu acik bi kasa
750w 80+ psu
1 tb m2 ssd 3500 okuma hizi 2500 mb yazma hizi olan aidata marka olabilir
Bir de cpu icin belki bi sivi sogutma alabilirsin 400 liraya cooler master cl120 ydi sanirim

Cep telefonundan bu kadar :)
Çok teşekkürler..

Aoc C24G1 144 Hz

Teknobiyotik güvenilir midir? Netten sipariş verebilirmiyim?

Dediğim gibi AMD teknolojisine çok uzağım mesela; intel i7 9750 H 'ın AMD deki versiyon karşılığı nedir?
Bilmediğimden dolayı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Ne gibi sıkıntıları var mesela?
Tahminimce AMD Ryzen 5 2600'dür. Yani nadiren sorunlar olabiliyor ama şu anlık hiç sorun yaşayan yok ilk çıktığında biraz vardı şu an tahminimce geçti. CBP ayarını kapatmayınca ısınma sıkıntısı olabiliyor ama kapatmanın bir zararı yok FPS olarak pek etkilemiyor. Gösterdiğiniz sistemi önermem kasa pek iyi değil Psu'da aynı şekilde siz 7000-8000 TL arası PC önerisi istemişsiniz ama yaptığınız sistem 8700 TL. Şu durumda İntel almak gerçekten enayilik AMD'ye ön yargılı davranmayın ben yıllardır AMD kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım ama İntel almamda demiyorum. İntel alıcaksınız RTX 2060 AMD alacaksınız RTX 2070 Super. Hem AMD gelecek açısından daha avantajlı çoklu çekirdek performansı yüksek olduğu için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı