7000-8000 TL sistem toplama

Az önce baktığımda ekran kartı 3600 TL olarak gözüküyordu, şimdi 3000 olarak gözüktü.
Anlıyorum.

Arkadaşın bütçesi daha fazla. 5700 XT alabiliyorken 2060 almasını doğru bulmuyorum.
Farkında iseniz arkadaşın bütçesi en fazla 8000 TL.

RAM x2 almak yerine kit olarak tercih etmeli. Çip farklılığından bile uyumsuzluk doğabiliyor.
Dediğiniz olayı hiç duymadım. Tıpa tıp aynı RAM'lerin uyumsuzluk çıkaracağını düşünmüyorum.

SSD daha iyi bir model seçilebilir.
Farkında iseniz
SSD'yi daha iyi bir model seçip alabilirsin.
yazmışım.

Anakart da bu bütçe için fazla giriş seviyesi koyulmuş.
Evet, bu konuda haklısınız.

Anakart giriş seviye B450M, düşük bu bütçede. PSU 650W yapılabilir evet. Ayrıca Gigabyte varken de gidip AsRock ekran kartı alınmamalı diye düşünüyorum.

Az önce baktığımda ekran kartı 3600 TL olarak gözüküyordu, şimdi 3000 olarak gözüktü.

Arkadaşın bütçesi daha fazla. 5700 XT alabiliyorken 2060 almasını doğru bulmuyorum.

RAM x2 almak yerine kit olarak tercih etmeli. Çip farklılığından bile uyumsuzluk doğabiliyor.

SSD daha iyi bir model seçilebilir.

Anakart da bu bütçe için fazla giriş seviyesi koyulmuş.

Eksik gördüklerim bunlar.
Bana göre anakart Ryzen 3600 için yeterli ve AsRock en az Gigabyte kadar kaliteli bir markadır sorun çıkartmaz marka olarak.

Duymadıysanız araştırabilirsiniz. Birebir aynı olsa bile küçük de olsa sorun çıkartma olasılığı var.

Evet farkındayım, arkadaşın bütçesi 8000 TL ve 5700 XT sığdırabiliyoruz iyi bileşenlerle bile. 2060 almanın bir mantığı yok. Önerdiğiniz kötü demiyorum ama çok daha iyisi alınıyor yani. 2060 ile 5700 XT arasında 700 TL fark var.

Diğerine de cevap vereyim, anakart yetersiz demedim. Sadece bu kadar para veriyorsa çok daha iyisi alınır dedim. Ben Gaming Plus MAX koyarken sizin AsRock B450M HDV modeli koymanız düşük kalıyor.

Ayrıca Dark N10 yerine de MSI MAG 100M kasa almış oluyoruz. Yani her konuda Teknobiyotik fanboyluğu yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Duymadıysanız araştırabilirsiniz. Birebir aynı olsa bile küçük de olsa sorun çıkartma olasılığı var.

Evet farkındayım, arkadaşın bütçesi 8000 TL ve 5700 XT sığdırabiliyoruz iyi bileşenlerle bile. 2060 almanın bir mantığı yok. Önerdiğiniz kötü demiyorum ama çok daha iyisi alınıyor yani. 2060 ile 5700 XT arasında 700 TL fark var.

Diğerine de cevap vereyim, anakart yetersiz demedim. Sadece bu kadar para veriyorsa çok daha iyisi alınır dedim. Ben Gaming Plus MAX koyarken sizin AsRock B450M HDV modeli koymanız düşük kalıyor.

Ayrıca Dark N10 yerine de MSI MAG 100M kasa almış oluyoruz. Yani her konuda Teknobiyotik fanboyluğu yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Sistemdeki kasa N10 değilki Dark Guardian koydum ve fabloylukla alakası yok ister Vatan Bilgisayar olsun ister İtopya olsun nerede en F/P sistem varsa onu öneririm ve bu bütçedeki en F/P sistem attığım sistemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı