7000 TL hazır sistem önerisi

Bütçe
7000

Eren Hamaloğlu

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar herkese. 7000TL'ye PC toplama ile ilgili birçok konu mevcut birçoğunu okudum ancak malum her geçen gün aynı paraya toplanan bilgisayarlar daha da kötü oluyor fiyatlar sürekli artıyor.
Gönül isterdi ki böyle bir hazır sistem alayım ancak stoklarda kalmamış bu ayardaki bilgisayarlarda 10bin TL civarı.
Aklımda aşağıdaki bu iki bilgisayar var ancak hangisini seçmeliyim karar veremedim.
Bunu alırsam işlemciyi 3600 yapmayı düşünüyorum ve bir de HDD ekleyeceğim.

Bunlardan birini mi tercih etmeliyim yoksa bu fiyatlara daha iyi bir bilgisayar alabilir miyim Max bütçem 7000TL. Parçaları ayrı ayrı alınca fiyat daha yüksek oluyor işin içinden çıkamadım bir türlü ancak öyle de yapabilirim tavsiyelere açığım sağ olun şimdiden

Son düzenleme:
Gamegaraja baktım da en az 7400'e denk geliyor 2060'lı sistem. Yine özelleştirme kısmıyla oynama yapmışlar. 7K bütçede attığınız neon sistem şimdilik en iyisi gibi duruyor. Bence tereddüt etmeyin.

Gamegaraja baktım da en az 7400'e denk geliyor 2060'lı sistem. Yine özelleştirme kısmıyla oynama yapmışlar. 7K bütçede attığınız neon sistem şimdilik en iyisi gibi duruyor. Bence tereddüt etmeyin.
SSD sorunlu PSU kötü alınmaz gibi yorumlar gelmiş ben de o sistemi almayı düşünüyordum ama bu tür yorumları görünce kafam karıştı. Bir de rx5600xt ile sorun yaşayanlar olmuş görüntü donuyor vs yazan pek çok kişi var yoksa düşünmeden alacaktım da böyle yorumlar görünce 3600 ile gtx1660 ı da düşünmeye başladım. Beklesem fiyatlar daha da artar mı yoksa daha iyi bir sistem bulabilir miyim onu düşünüyorum ama bu şartlar altında zor gibi

SSD sorunlu PSU kötü alınmaz gibi yorumlar gelmiş ben de o sistemi almayı düşünüyordum ama bu tür yorumları görünce kafam karıştı. Bir de RX 5600XT ile sorun yaşayanlar olmuş görüntü donuyor vs yazan pek çok kişi var yoksa düşünmeden alacaktım da böyle yorumlar görünce 3600 ile GTX1660'ı da düşünmeye başladım. Beklesem fiyatlar daha da artar mı yoksa daha iyi bir sistem bulabilir miyim onu düşünüyorum ama bu şartlar altında zor gibi

RX 5600XT kullanıyorum. VRAM saat hızının 144Hz de sonda çalışması, ya da bazen oyunlarda crush gibi sorunlar var fakat yine de bu sebepten 1660s e düşülmez bence.
Bu arada aynı PSU'dan bende var. 600W Frisby. Babam oyundayken fişi çekti, birkaç kez elektrikler gitti vs. henüz bir sorun yaşamış değilim.
Eğer daha iyi bir sistem bulabilirsen bu fiyata onu al yoksa bence tercih edilebilir.

RX 5600XT kullanıyorum. VRAM saat hızının 144Hz de sonda çalışması, ya da bazen oyunlarda crush gibi sorunlar var fakat yine de bu sebepten 1660s e düşülmez bence.
Bu arada aynı PSU'dan bende var. 600W Frisby. Babam oyundayken fişi çekti, birkaç kez elektrikler gitti vs. henüz bir sorun yaşamış değilim.
Eğer daha iyi bir sistem bulabilirsen bu fiyata onu al yoksa bence tercih edilebilir.
Daha iyi bir sistem bulayım diye beklerken bunun stokları tükenir benim şansıma:) Bir hafta daha araştırayım ssdnin yorumlarına da bakayım daha iyisini bulamazsam bunu alayım o zaman çok sağolun

Geri
Yukarı