7000 TL PC toplama

Bütçe
7000

ErnY

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Arkadaşlar, 7000₺ civarinda bir sistem toplamak istiyorum. 7000'i biraz aşabilir. Sistemi kullanma amacin oyun olacak ama yazılıma biraz meraklandim. Yani sistem yazilim ve oyun üzerine olacak ağırlıklı olarak, oyun ben laptop kullanıcısı olduğum için monitörüm yok ve bana bir uygun fiyatlı monitör önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem olur mu ve monitör fiyata dahil midir acaba?
Eğer monitör dahil değil ise Sinerji Lumiere Intel Core i3 10105F 16GB 500GB NVMe M.2 SSD GTX1660 [E-Spor PC]
Dahil ise Skywalker 5T10-1650-S | Game Garaj 1K monitör desek 75Hz bu alınabilir fakat RAM'ler 8 GB kalıyor eğer bütçe varsa mutlaka 2x8GB yapın. Bir diğer seçenek ise Aquarius 3A-1650 | Game Garaj bunun da ilk attığıma göre farkı ekran kartı düşük fakat bu şekilde özelleştirirseniz

Ekran Alıntısı.PNG

RAM'ler 16 GB oluyor ve SSD kapasitesii 500GB oluyor. Açıkçası bence eğer monitör dahil değilse tabii ki de 1. sistem alınmalı. Bunun haricinde son attıklarımda bütçe varsa 2x8GB RAM yapılarak GTX 1650 Super sistem alınmalı. Ama benim için 16 GB RAM olması ve SSD kapasitesinin yüksek olması gerek diyorsanız en son attığım sistem mantıklı olacaktır.

Son düzenleme:
Eğer monitör dahil değil ise Sinerji Lumiere Intel Core i3 10105F 16GB 500GB NVMe M.2 SSD GTX1660 [E-Spor PC]
Dahil ise Skywalker 5T10-1650-S | Game Garaj 1K monitör desek 75Hz bu alınabilir fakat RAM'ler 8 GB kalıyor eğer bütçe varsa mutlaka 2x8GB yapın. Bir diğer seçenek ise Aquarius 3A-1650 | Game Garaj bunun da ilk attığıma göre farkı ekran kartı düşük fakat bu şekilde özelleştirirseniz.

Eki Görüntüle 1133258

RAM'ler 16 GB oluyor ve SSD kapasitesii 500GB oluyor. Açıkçası bence eğer monitör dahil değilse tabii ki de 1. sistem alınmalı. Bunun haricinde son attıklarımda bütçe varsa 2x8GB RAM yapılarak GTX 1650 Super sistem alınmalı. Ama benim için 16 GB RAM olması ve SSD kapasitesinin yüksek olması gerek diyorsanız en son attığım sistem mantıklı olacaktır.

7Klik bütçemi tamamen sisteme ayirmak istiyorum monitörü ek bir bütçe ile alacağım.
Dahil ise Skywalker 5T10-1650-S | Game Garaj 1K monitör desek 75Hz bu alınabilir fakat RAM'ler 8 GB kalıyor eğer bütçe varsa mutlaka 2x8GB yapın. Bir diğer seçenek ise Aquarius 3A-1650 | Game Garaj bunun da ilk attığıma göre farkı ekran kartı düşük fakat bu şekilde özelleştirirseniz.

Eki Görüntüle 1133258

Ben sistem toplamaktan pek anlamıyorum fakat işlemci yeterli olacak midir bu sistem için sizce.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı