7000 TL toplama bilgisayar veya hazır sistem önerisi

Bütçe
7000

Anakartı MSI BD50M Pro olabilir aslında. 200 lirayı 4 slot RAM için değer mi emin olamadım. 16 GB RAM uzun bir süre yeter zaten. O parayla SSD'yi Corsair M.2 yapabilirim.
Bu arada ASRock'un ekran kartı çıkardığını yeni gördüm. Soğutması falan nasıl bir bilginiz var mı? Aradaki 200 lira gibi bir farka değer mi Pulse yerine. 3750 tl vermişken Nitro+'a da geçilebilir çünkü. İndirimde falan yakalanırsa.

RTX bile toplayabilirsin.

Evet, Asrock B450M çok cazip gözükse de ekstra 2 ram slotuna ihtiyaç olacak mı asıl soru bu. Olmayacak gibi duruyor dediğiniz gibi. Bu sebeple B450M A-Pro Max güven veriyor, abisi B450 A Pro-Max oldukça iyi bir anakart bu sebeple microATX olan versiyonu da üzmez. Kesinlikle, Corsair SSD alınabilir 200 TL farkına. İşte burada anakartta neleri kullanacağız veya kullanmayacağız devreye giriyor. Evet daha pahalı ve biraz daha fazla özellik sunuyor ancak ihtiyacımız olacak mı? Anakart seçimi bu sebeple önemli, tamamen kişisel ihtiyaca göre.

Asrock ekran kartını ben de Teknobiyotik'te gezerken gördüm. 3 fanlı olması dikkatimi çekti. Asrock da sağlam firma diye önerdim, hatta Reddit'e vs. baktım ancak bulamadım bu modeli. Şöyle bir video var hatta birçok video var ama adam akıllı bir bilgi yok gibi. Yani Asrock'un bu modeli soğutma olarak yetersizse insan doğal olarak Nitro+'ya kayıyor.

O zaman Nitro+ için indirim beklemek gerekiyor veya Asrock iyiyse onu alabilirsiniz. Veya iyi hava akışlı bir kasa kurarak Pulse modeli de alınabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…