7000 TL'ye kadar Elektro gitar tavsiyesi

Ben de merak ettim neden? Bunca zamandır ilk defa duyduğum bir tepki "ses kartı alma pişman olursun" lafı.
Gitar calmak icin bilgisayar basina gecmek anlamsiz. Ozellikle zaten gun boyu bilgisayar basinda olan birisiyseniz mental olarak yoruyor bazen sirf bu yuzden calmadigim oluyordu.

Gecikme oluyor. Iyi bir ses karti ve iyi yapilandirilmis bir isletim sistemi ve program ile iyi noktalara getirilebilir ama dogasi geregi amfi kadar hizli olmuyor.

Kulaklik takmak rahatsiz edici ozellikle yaz aylarinda mumkun degil. Hoparlore verilebilir ama 2-3 cm'lik hoparlorden gelen ses bir seye benzemiyor. Uygun fiyatli amfilerin bile 5-6" hoparloru var dolgun bir ses veriyor.

Hepimizin daha gitardan tiras makinesi sesinden farkli bir ses cikartamadan sagdan soldan duyup kafaya taktigimiz ton meselesi de ayri bir konu. Su an guzel analog bir amfim var uzerinde de efekt falan yok clean ve dirty kanali, eq'su ve reverb'u var her yola geliyor.

Bu arada bilgisayarının özellikleri ne? İşlemci ve anakartın önemi var ses kartı olayında, çünkü sesi işlemek için biraz da bilgisayar özelliklerine ihtiyaç duyuluyor.
Raspberry Pi ile kendi bilgisayarim ayni performansi vermisti. Bilgisayardan ziyade ses karti onemli.

Evet verebilirsin. Onun içinde ayrıca yardımcı olurum bana ulaşırsan.

Ben de merak ettim neden? Bunca zamandır ilk defa duyduğum bir tepki "ses kartı alma pişman olursun" lafı.

Bu arada bilgisayarının özellikleri ne? İşlemci ve anakartın önemi var ses kartı olayında, çünkü sesi işlemek için biraz da bilgisayar özelliklerine ihtiyaç duyuluyor.

Gitar elimde şu an alabildim, tek sıkıntısı arka kapağı açık bir sorun olmaz dedi aldığım kişi. Elinde kapak varmış taktırabilirim eğer sorun yaratıyorsa. Ayrıca zuhal müziğe gittim ses kartı sormak için işte ses kartı tek başına yetmez referans monitörü almalısın falan dediler. Ne yapacağımı bilemedim tavsiyene göre ilerleyeceğim.

işlemcim i310100

Son düzenleme:
Elektro gitara yeni başlayan birinin amfi ile başlaması gerektiğini düşünüyorum. Çalmayı öğrendikten sonra amfiden elde ettiğin sesi renklendirmek, farklı efektler edinmek istersen geçebilirsin ses kartına. Önce amfi kullanmayı ve gitar çalmayı öğrenmelisin. Bunları bilmeden ses kartı almak işini çok zorlaştırır. Müzik yazılımları içinde boğuşur durursun.

Ayrıca zuhal müziğe gittim ses kartı sormak için işte ses kartı tek başına yetmez referans monitörü almalısın falan dediler. Ne yapacağımı bilemedim tavsiyene göre ilerleyeceğim.

işlemcim i310100
İşlemcinde sıkıntı yok. Ses kartı olayını müzik mağazalarına falan sormamanı öneririm. Onların görevi ürün satmak olduğu için ben de ne sorsam ters cevap alıyorum ve hep kendi ürünlerinden şunu almalısın falan diyorlar. Eğer tonla işim olmaz öğrenene kadar dersen amfi alabilirsin. Müzik yazılımları işini bir tık zorlaştırır evet ama bir kere çözünce bağımlısı oluyorsun. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen gitarcı arkadaşıma ton programı kurması için yardım ettim ve şuan amfisiz sadece ses kartı ile çalıyor laptop olduğu için de gittiği yere taşıyor ama tabii taşımanı önermem. Bunların dışında prosesör alıp kulaklık veya hoparlör takarak kullanabilirsin. Ses kartı programları ile uğraşmazsın, tak fişe çalıştır. Senin yerinde olsam ucuz yollu bir Nux MG 300 veya 400 bulabilirsem alırdım. İçerisinde amfi simulatörü de olduğu için iyi bir hoparlör veya kulaklığın varsa çalması gayet eğlenceli. Ben Anker Life Q10 kulaklık ile çalıyorum ve gayet memnunum.

İşlemcinde sıkıntı yok. Ses kartı olayını müzik mağazalarına falan sormamanı öneririm. Onların görevi ürün satmak olduğu için ben de ne sorsam ters cevap alıyorum ve hep kendi ürünlerinden şunu almalısın falan diyorlar. Eğer tonla işim olmaz öğrenene kadar dersen amfi alabilirsin. Müzik yazılımları işini bir tık zorlaştırır evet ama bir kere çözünce bağımlısı oluyorsun. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen gitarcı arkadaşıma ton programı kurması için yardım ettim ve şuan amfisiz sadece ses kartı ile çalıyor laptop olduğu için de gittiği yere taşıyor ama tabii taşımanı önermem. Bunların dışında prosesör alıp kulaklık veya hoparlör takarak kullanabilirsin. Ses kartı programları ile uğraşmazsın, tak fişe çalıştır. Senin yerinde olsam ucuz yollu bir Nux MG 300 veya 400 bulabilirsem alırdım. İçerisinde amfi simulatörü de olduğu için iyi bir hoparlör veya kulaklığın varsa çalması gayet eğlenceli. Ben Anker Life Q10 kulaklık ile çalıyorum ve gayet memnunum.
Teşekkür ederim dostum, inanılmaz yardımcı oldun bana. Şuanlık en mantıklı gelen ses kartı oldu. Alıp kurduktan sonra programdır falan araştırırım halledemezsem yine ayrı bir konu açarım. Teşekkür ederim tekrardan.

Gitar calmak icin bilgisayar basina gecmek anlamsiz. Ozellikle zaten gun boyu bilgisayar basinda olan birisiyseniz mental olarak yoruyor bazen sirf bu yuzden calmadigim oluyordu.

Gecikme oluyor. Iyi bir ses karti ve iyi yapilandirilmis bir isletim sistemi ve program ile iyi noktalara getirilebilir ama dogasi geregi amfi kadar hizli olmuyor.

Kulaklik takmak rahatsiz edici ozellikle yaz aylarinda mumkun degil. Hoparlore verilebilir ama 2-3 cm'lik hoparlorden gelen ses bir seye benzemiyor. Uygun fiyatli amfilerin bile 5-6" hoparloru var dolgun bir ses veriyor.
Gitarı evde çalacaksa illa ki bir şeyin başına geçecek zaten, ha amfi ha bilgisayar. 2 tıkla program açmak 30sn mi alıyor. Gecikme olmuyor bu zamana kadar nasıl anakartla ve ses kartıyla çaldınız bilmiyorum ama her şeyin bir ayarı var. Kulaklık takmak evet rahatsız edici olabiliyor ama apartmanda oturan benim gibi insanlar buna mecburuz. Rahat bir kulaklığınız var ise sorun olmaktan da çıkıyor.

Teşekkür ederim dostum, inanılmaz yardımcı oldun bana. Şuanlık en mantıklı gelen ses kartı oldu. Alıp kurduktan sonra programdır falan araştırırım halledemezsem yine ayrı bir konu açarım. Teşekkür ederim tekrardan.
Ne demek ben teşekkür ederim. Umarım bu yolda yürür gidersin ve kendine yeni bir yetenek, hobi bulmuş olursun. Ses kartı için bir video bırakıyorum bir göz gezdirmeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı