7000 TL'ye laptop önerisi

Gyunbie

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Başlıkta görüldüğü gibi laptop önerisine ihtiyacım var. Aradığım özellikleri yazıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Neredeyse olmazsa olmaz dediklerim:

• Abartı derecede kalın olmaması (derslerim için de kullanacağım)
  • 17.3 120Hz panel
  • SSD (En az 128 ve jet olmasa da hızlı bir model, Samsung PM961 gibi)
  • En az 1Tb Harddisk - Burada bir de soru sormak istiyorum, SSD+HDD ile SSD+SSHD arasında çok fark olur mu?
  • 16Gb RAM
  • En az 1050Ti
Tercihler:
  • GTX1060
  • Intel 8K serisi
  • Mekanik klavye (ki bu bütçeye sanmıyorum.)
Bütçem 7000TL, biraz da zorlayabilirim.

Herhangi bir marka tercihim yok. Monster'lara baktım, 1060 modeli bütçemi biraz aşıyor. Bunun dışında önerilerinize açığım. Yurtdışı olabilirdi, Amerika'dan tanıdık gelebilirmiş fakat kesin olmadığı için buna dayanmak istemiyorum.

Ayrıca bir de soru sormak istiyorum. Monster Tulpar T7 16.1'i gözüme kestirdim fakat Monster'ın yorumlarına baktığımda övgü de var yergi de. Ayrıca T7 16.1'in kalınlığı ne kadar? Resimlerden orta halli duruyor fakat Monster'ın diğer modelleri incelemelerde kütük gibi duruyor.

Tekrar şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus ROG GL553VE-DM332T
alabilirsin tam bütcene uygun ve istediklerin içinde ince ve sade tasarımlı sadece panel 17.3 değil haberin olsun ssd ve hdd arasında fark olur fakat pek sıkıcağını sanmıyorum

Merhabalar Msi gp63 modeline bakmanızı öneririm. 1 hafta önce hepsi burada da ekstra indirimle 6500 e kadar düştü.

Maalesef bana uymuyor, 17.3 120Hz istiyorum.

İkinci el ilanlarına bakın. Bütçeniz ile çok temiz 1070'li laptop bulunabilir.

Hocam öneriniz için teşekkür ederim, takip edeceğim fakat Antalya'da yaşıyorum ve burada ahım şahım satan kimse yok. Bilgisayar gelmeden o kadar parayı yollamaya doğal olarak gönlüm el vermiyor.

Maalesef bana uymuyor, 17.3 120Hz istiyorum.

Hocam öneriniz için teşekkür ederim, takip edeceğim fakat Antalya'da yaşıyorum ve burada ahım şahım satan kimse yok. Bilgisayar gelmeden o kadar parayı yollamaya doğal olarak gönlüm el vermiyor.
Malum site üzerinden görüşüp get açtırabilirsiniz :)

O ekrana Monster alabilirsiniz başka bulamazsınız MSİ var ancak çok pahalı hele büyük modelleri aşırı pahalı. Monster' i kişiselleştirerek kendinize uygun bir şekilde alın. Sırf ekran takıntınız yüzünden düşük donanımlı laptop almayın hele 7 bin liraya gtx 1050 yi yazık kalır :). Ekranı 120 HZ olmasa da buna bakın hem ince hem şık. Bunun 15.6 inç olanı da mevcut ancak farklı tasarım.
DELL GAMING G317-FB75D256F162C i7-8750H İşlemci 16GB Ram 2TB Disk 256GBSSD GTX1060 6GB Ekran Kartı 17.3" FHD IPS DOS Notebook | ITOPYA

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı