74 Hz monitörde 60 FPS sabitlenme problemi

melihcankoca

Centipat
Arkadaşlar monitörümün yenileme hızını NVIDIA denetim masası üzerinden 74Hz'e ayarladım. Birçok oyunda düşey senkronizasyonu açtığımda oyunlar otomatik olarak kendini 74Hz'e sabitliyor. Fakat League of Legends, Fortnite gibi oyunlarda düşey senkronizasyonu açtığım zaman FPS kendini 60'a sabitliyor.

NVIDIA denetim masasındaki 3D uygulamalar için genel ayarlar kısmında düşey senkronizasyonu uyarlamalı, hızlı, açık, kapalı, uygulama kontrolünde olacak şekilde tek tek denedim fakat hala oyunlar kendini 60FPS'e sabitliyor.

Bu problemi gidermek için yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi Sosyal'ler.

Resimde program ayarı kısmına gelip ekle ile gösterilen yere tıkla, oynadığın oyunu bulup ekle. Sonra monitör teknolojisi kısmındaki yeri Sabit yenileme teknolojisi yap. Belki problemini çözer umarım.

1.jpg

Resimde program ayarı kısmına gelip ekle ile gösterilen yere tıkla, oynadığın oyunu bulup ekle. Sonra monitör teknolojisi kısmındaki yeri Sabit yenileme teknolojisi yap. Belki problemini çözer umarım.

Eki Görüntüle 439239

Merhabalar benim denetim masası ayarlarımda monitör teknolojisi kısmı bulunmuyor, dediğiniz gibi programa özel olarak da düşey senkronizasyon ayarlarını denedim fakat çözüm alamadım. Crysis, Shadow of mordor gibi oyunlarda 74 fps alabilirken bu oyunlarda ya sabit 60 fps ya da 200 vb fps alıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı