74 Mbps altyapı ile 100 Mbps pakete geçilince sıkıntı çıkar mı?

berkaykygsz

Decapat
Daha fazla  
Aslında burada 2 konu var ayrı ayrı açmak istemedim.
Normalde modem arayüzündeki DSL bilgilerinde benim altyapımın 74Mbps desteklediğini görüyordum sorgulama yaptığımdada zaten aynı şekilde uyuşuyordu ikisi de.
Nedense bu bir anda 58'e düştü bir daha da çıkmadı 74'e modem arayüzündeki DSL'den bahsediyorum birinci sorum bu neden böyle bir şey oldu?

İkinci sorum ben Türk Telekom'un 24Mbps'lik tarifesini kullanıyorum tahhütlü ve bitecek 2-3 ay kaldı. TurkNet'e geçeceğim sorgulattığım zaman bana 75Mbps'lik paketini önerdi sistemde. Ben 100lüğe geçmeyi düşünüyordum paketi görmeden önce. Hangi paketi seçmeliyim kopma yaşar mıyım 74Mbps hız alır mıyım veya başka bir sorun çıkar mı karşıma. Bunları sormak istedim yardıma ihtiyacım var.
Aşağıya fotoğraf koydum cevaplarınızı bekliyorum.

Adsız.png
addd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 58 megabit hız alabileceğin gözüküyor. Kabloda bir hasar meydana geldiyse ondan dolayı hızın düşmüş olabilir, veya DSLAM dolu olduğu için hızını kısmış olabilir.

Normalde modem arayüzündeki DSL bilgilerinde benim altyapımın 74Mbps desteklediğini görüyordum sorgulama yaptığımdada zaten aynı şekilde uyuşuyordu ikisi de.
Nedense bu bir anda 58'e düştü bir daha da çıkmadı 74'e modem arayüzündeki DSL'den bahsediyorum birinci sorum bu neden böyle bir şey oldu?

İkinci sorum ben Türk Telekom'un 24Mbps'lik tarifesini kullanıyorum tahhütlü ve bitecek 2-3 ay kaldı. TurkNet'e geçeceğim sorgulattığım zaman bana 75Mbps'lik paketini önerdi sistemde. Ben 100lüğe geçmeyi düşünüyordum paketi görmeden önce. Hangi paketi seçmeliyim kopma yaşar mıyım 74Mbps hız alır mıyım veya başka bir sorun çıkar mı karşıma. Bunları sormak istedim yardıma ihtiyacım var.

Eki Görüntüle 1355411Eki Görüntüle 1355414

Sonuçlarını paylaşırmışsınız?

Eki Görüntüle 1355411Eki Görüntüle 1355414
1.sorunuz için yüksek hız almadığınız için portun kapasitesini düşürmüş olabilirler ya da iç tesisatınızda sıkıntı çıkmış olabilir.

2.sorun içinse Türknet zaten ne kadar destekliyorsa o kadar veriyor, duruma göre yine iç tesisatınıza baktırabilirsiniz.

Saha dolabının kullanım yoğunluğuna göre hız artabilir/düşebilir. Benim bölgeme dolap ilk konulduğunda 95Mbps gösteriyordu. Sonra 84-64-55 diye gitti. Mahallemde komple fiber dönüşüm başladı 2 hafta önce şuan 88Mbps gösteriyor modem arayüzü. xDSL bilgilerini atabilir misin? Böylece alabileceğin sağlıklı hız konusunda yardımcı olabiliriz.

Taahhütsüz bir internet bağlatacaksanız (Netspeed gibi) 50 Mbps bağlatın kurulum esnasında sorun en fazla kaç Mbps geldiğini ve 78 79 geldiğini söylerse 75 ya da 100'lük pakete geçersiniz. Eğer 58 geliyorsa 50'lik pakette kalmanız iyi olacaktır çünkü daha önce de okuduğuma göre daha üst pakete geçtiğinizde paket kaybı gibi sorunlarla karşılaşanlar olmuş öyle yazmışlardı. Diğer türlüsü xDSL bilgilerini atman sağlıklı olur bir üstte söyleyen arkadaşın da dediği gibi.

Not: 74 yazıyor nasıl 78 79 alacağım diyebilirsin. Fakat 74 sağlanırsa 80 85e kadar çıkabilir. Benim 65 yazıyordu 79'a kadar geldiğini söylediler. Şu an 75 sabit alıyorum.

Buyrun
Saha dolabının kullanım yoğunluğuna göre hız artabilir/düşebilir. Benim bölgeme dolap ilk konulduğunda 95Mbps gösteriyordu. Sonra 84-64-55 diye gitti. Mahallemde komple fiber dönüşüm başladı 2 hafta önce şuan 88Mbps gösteriyor modem arayüzü. xDSL bilgilerini atabilir misin? Böylece alabileceğin sağlıklı hız konusunda yardımcı olabiliriz.
İnternet ablamın üzerine olduğu için ben ödemiyorum kendisi ayrı bi evde yaşıyor. xDSL nasıl öğrenebilirim böylelikle

Dosya Ekleri

• ghshdsfhfdsh.png
    ghshdsfhfdsh.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı