75 Mbps Turknet Paketinde 60 Mbps Almak

woon

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar,
Ben Turknet'in 75Mbps'lik paketini kullanıyorum fakat modeme gelene maksimum 61Mbps. Eklediğim görüntüde işaretlediğim yerde MaxRate değeri 75Mbps yazıyor acaba modem ayarlarından mı kaynaklanıyor tam hız almamamın sebebi? Modemimin marka ve modeli Asus DSL-N16 yardımlarınızı bekliyorum.
İyi günler.
Capture.PNG

Bendeki sorun da 4 mbps olması gereken upload değerinin 2 mbps olması. Türknet'e her söylediğimde düzeltiyorlar ama 1 günü geçmeden yine 2'ye iniyor. 2 kere düzelttirdim böyle oldu daha da bir şey söylemedim adamlara.

Öncelikle herkese merhabalar,
Ben Turknet'in 75Mbps'lik paketini kullanıyorum fakat modeme gelene maksimum 61Mbps. Eklediğim görüntüde işaretlediğim yerde MaxRate değeri 75Mbps yazıyor acaba modem ayarlarından mı kaynaklanıyor tam hız almamamın sebebi? Modemimin marka ve modeli Asus DSL-N16 yardımlarınızı bekliyorum.
İyi günler.
Eki Görüntüle 395794
Ben olsam şikayet etmezdim çünkü hat değerleriniz 75 Mbps için iyi değil. Şuan size verilen değerden biraz daha üstü kopmalara neden olabilir. Bence böyle kalmanız daha iyi.

Max Rate altyapının kaldırabileceği en yüksek hız.
Data Rate servis sağlayıcısının sana tanımladığı hızdan sana gelen.
SNR değerin 8.4 düzeyine düşmüş bu sebepten 75 MBPS hızı alamazsın.

Senin yine iyi dostum.
Bende max rate 102mbps ve snr 15.5 olduğu halde alabildiğim 21mbps!
Ha bir de ölçümleri Elitt servis ekibi eve gelip yaptı.
Aynı paketi tt'den kullanırken yıllardır hiç sorun yaşamadım. TürkNet'e geçince 1,5 aydır sorun üstüne sorun yaşıyorum.
Üstelik arada saha dolabı vs yok, doğrudan santrale bağlantı var. Kendileriyle 10 gündür düzenli olarak kavga ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı