75 Mbps'lik pakette eski ethernet kablosu ile 70-71 Mbps almak normal mi?

Ivar Lothbrok

Hectopat
Daha fazla  
Görmüş olduğunuz bu eski Ethernet kablosu ile 75 Mbps'lik paketin 70-71'ini kullanabiliyorum. Uzunluğu yeterli olsa bununla devam edeceğim yoluma ama değil. Yeni bir Ethernet kablosu almam gerekecek. Bu kabloyla 71 Mbps alıyorsam yeni aldığım kabloda 70 Mbps'in altına düşen bir hız kaybı yaşamam değil mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-26 at 22.44.11.jpeg
    114,3 KB · Görüntüleme: 71
Gayet normal bir durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alabilirsin ancak hız testi sırasında herhangi bir işlem yapılmaması gerekir.
Benim paketim 100 Mbps fakat 30 40 alıyorum genelde 5mbps kayıp büyük bir sorun teşkil etmez.
Teşekkür ederim hocam.
Teşekkürler hocam. Kablo boyunun önemi yok yani.

Normaldir, VDSL'in doğası gereği kayıp olur. 75 Mbps paketten hız testinde ethernet ile 70-71 Mbps görmeniz lazım zaten. Bir sıkıntı yok. 50 Mbps pakette de 43-44 Mbps falan alırsınız mesela. VDSL olduğundan normaldir.

Kaliteli bir CAT6 alıp ömürlük kullanabilirsiniz. 50 metre falan olmadıkça performansı etkilemez.

Teşekkür ederim hocam. CAT7 al dediler bana. Ne farkı vardır bu CAT6 ve CAT7'nin. İkiside aynı hızı iletir değil mi?

Normal durum, ben de 100mbps internetimden 10 metrelik ethernet ile 94-95 civarı alıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…