7500 TL Bütçeye Gaming Laptop Önerisi

Anthony Hopkins

Hectopat
Oyun ve üniversite için (Bilgisayar müh.) uzun ömürlü ısınıp kasma yapmayacak bir laptop arıyorum. 17.3 inch olmasını istiyorum. Güncel ve gelecek oyunlarda sıkıntı çıkarmaması lazım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bu laptopu kesinlikle al bu fiyata bulmuşsun kaçırmadan hemen al.

DELL GAMING G317-FB75D256F162C i7-8750H İşlemci 16GB Ram 2TB Disk 256GBSSD GTX1060 6GB Ekran Kartı 17.3" FHD IPS DOS Notebook | ITOPYA

Laptop FreeDos geliyor fakat sen Windows 10 Pro kurulumu yapabilirsin bunun için 8GB USB Bellek gerekiyor, kurulum yaptıktan sonra sakın crack yapma git 15 TL'ye N11'den Windows 10 Pro OEM Key al ömür boyu lisanslı cihazın olsun.
Marka beni tedirgin etti. Isınma vs gibi sıkıntıları var mıdır acaba ? İndirimden 1070 filan yakalama şansım olur mu ? Yeni seri kartlar açıklanınca filan ?

Kardeşim GTX 1070'li laptop isterim dersen en az 9000 TL vermen gerekiyor o da Hepsiburada mağazasında Asus'un laptopu. Ama sana önerdiğim laptopu kesinlikle almalısın, neden almalıyım dersen şöyle açıklayayım:
  • İ7 8750H işlemci var, İ7 7700HQ'dan daha güçlü
  • GTX 1060 ekran kartı var, piyasadaki en uygun fiyata var
  • 16GB RAM var bu da gelecekte çok işe yarayacak bir artı
  • 2TB HDD var bu da çok geniş bir depolamayı işaret ediyor
  • 256GB SSD var bu da programları ve işletim sistemi daha hızlı kullanmana yarıyor
  • 17.3 Full HD IPS ekran var hem daha iyi panel ve daha büyük bir ekran var
  • Mavi renkli hoş tasarımı var
  • FreeDos yani işletim sistemi yüklü olarak gelmiyor bu da istediğin işletim sistemi kurabilirsin anlamına geliyor
Sana laptoptaki bütün artıları söyledim kardeşim gerisini sen düşün.

Kardeşim GTX 1070'li laptop isterim dersen en az 9000 TL vermen gerekiyor o da Hepsiburada mağazasında Asus'un laptopu. Ama sana önerdiğim laptopu kesinlikle almalısın, neden almalıyım dersen şöyle açıklayayım:
  • İ7 8750H işlemci var, İ7 7700HQ'dan daha güçlü
  • GTX 1060 ekran kartı var, piyasadaki en uygun fiyata var
  • 16GB RAM var bu da gelecekte çok işe yarayacak bir artı
  • 2TB HDD var bu da çok geniş bir depolamayı işaret ediyor
  • 256GB SSD var bu da programları ve işletim sistemi daha hızlı kullanmana yarıyor
  • 17.3 Full HD IPS ekran var hem daha iyi panel ve daha büyük bir ekran var
  • Mavi renkli hoş tasarımı var
  • FreeDos yani işletim sistemi yüklü olarak gelmiyor bu da istediğin işletim sistemi kurabilirsin anlamına geliyor
Sana laptoptaki bütün artıları söyledim kardeşim gerisini sen düşün.

İçindekiler tamam da benim kuşkum malzeme kalitesi ve ısınma sorunu olup olmayacağı...

İçindekiler tamam da benim kuşkum malzeme kalitesi ve ısınma sorunu olup olmayacağı...
Malzeme kalitesi güzel fakat kasa biraz ince olduğu için ısınma olur. Müzdarip edecek kadar ısınır mı onu bilemiyorum, yeterince inceleme videosu bulamadım. MSI kadar soğutacak bağımsız ısı boruları yok sanırım.
Bu arada seni videoların altında da görüyorum, eğer bu bütçelerde bir ürüne karar verirsen beni de etiketler misin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı