7500 TL sistem toplama

Bütçe
7500 tl
kac fps alırım acaba valorant veya csgo da düşük ayarlarda
Monitör dahil mi? Değilse bunu almanı öneririm, istediğin oyunları rahatlıkla oynatır.

Kac FPS alırım acaba Valorant veya CS:GO'da düşük ayarlarda

Forumda kullanan bir arkadaş 200-250 FPS aldığını söylemişti. Şu an emin olun sistem istediğiniz oyunları çalıştırabilecek güçte, AAA dediğimiz yüksek prodüksüyonlu oyunları dahi rahatlıkla oynayabilirsiniz. Eğer bütçenizi bir tık artırıp RAM'i 2x8 GB şeklinde yaparsanız, FPS'inizde de gözle görülür bir atış olacaktır. Yapamazsanız da çok mühim değil, 8 GB RAM dediğiniz oyunlara rahatlıkla yetiyor.

Bu sistem Dying Light 2 gibi oyunları da oynatır mı yoksa para biriktirip RTX 3050'li bir sistem mi alsam acaba?
Oynatır galiba. Bir de güncellemeler gelip optimizasyonu bozan durumlar kaldırılacak. Ama 3050 al bence para biriktirip.

@eskilerin meraklisi
Bu sistem Dying Light 2 gibi oyunları da oynatır mı yoksa para biriktirip RTX 3050'li bir sistem mi alsam acaba?

Bu sistem mükemmel performans vermese de -sistem gereksinimlerine bakarak konuşuyorum- oynatacaktır.

Bence bütçeniz çıkışmıyorsa bu sistemi alıp, yaza doğru RTX 3050'ye geçmek daha mantıklı olabilir. Şahsen ben öyle yapmayı düşünüyorum. Bu arada sistemdeki işlemci RTX 3050'yi besleyebilir mi emin değilim (bence ayrı bir konu açsanız arkadaşlar daha güzel cevaplayabilir.)

Yaza doğru çip üretiminde daha da ferahlayacağını okumuştum. Böylece yaza doğru fiyatlar düşebilir, tabii dolar uçmazsa bu güzel bir haber.

Şu an RTX 3050'nin kesin bir fiyatı da yok, önümüzdeki zamanda göreceğiz.

Screen Shot 2022-02-06 at 22.09.00.png

Dostlar bütçem 7.500 TL. PC'de genellikle Valorant ve CS:GO tarzı FPS oyunlari oynamayı düşünüyorum. Bana öneriniz var mi acaba, nasıl bir şey yapmam gerek? Şimdiden teşekkür ederim.

Alıyorsan bir kere al dostum biraz daha sabret biraz daha üstüne koy çünkü yarın bir gün pişman olursun benim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı