7600M sürücüsü, HD 4000 performansını düşürüyor

cxnnorx

Hectopat
Arkadaşlar, Windows 8.1 kullanıyorum fakat HD 7600M driverinin, Windows 8, 2014 driverini kullanıyorum ve en iyi FPS'i o veriyor. Yani Intel için en iyi performansı veriyor, AMD'nin verdiği performans hiç değişmiyor ve AMD her zaman çok düşük performans veriyor. Çok saçma bir şey. Ben bunu nasıl çözeceğim? Yeni driverlar Intel'in performansını düşüruyor. FPS'yi yani oyunlarda. Son olarak, DxDiag'daki toplam bellekt de değişiyor, şu an 6108MB.
Diğerlerinde 5800 falana düşüyor.
Driverler.
2014 benim kullandığım bu.
2015.
2016.

Intel HD 4000.
AMD Radeon 7600M series.
Windows 8.1
i5 3210M.
8 GB RAM.

İlk olarak ekran kartın büyük ihtimalle HD 7670M olması lazım. Bir de Windows 8.1 driverını dener misin? Ama DDU ile kaldırman lazım ilk önce.

Evet bu arada 7670m di sonradan değişti, Hocam denedim, güncel driverlerin daha iyi performans sağlaması lazım fakat, Intel'in FPS'ini düşürüyor.

Evet bu arada 7670m di sonradan değişti, Hocam denedim, güncel driverlerin daha iyi performans sağlaması lazım fakat, Intel'in FPS'ini düşürüyor.
Hocam bende aynı özellikli laptopu kullandım. Bende en güncel driverlar vardı, çoğu oyunu amd ile açıyordu. Amd'nin kendi sürücüsünün içinden uygulama ayaları yapabiliyorsunuz. Bir .exe dosyasını seçiyorsunuz oradan yüksek performans diyorsunuz. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Eğer bulamazsanız bana yazın veya yine 8.1'in Crimson driverını indirip deneyin.

Z

Hocam bende aynı özellikli laptopu kullandım. Bende en güncel driverlar vardı, çoğu oyunu AMD ile açıyordu. AMD'nin kendi sürücüsünün içinden uygulama ayaları yapabiliyorsunuz. Bir .exe dosyasını seçiyorsunuz oradan yüksek performans diyorsunuz. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Eğer bulamazsanız bana yazın veya yine 8.1'in Crimson driverını indirip deneyin.

Hocam bende AMD çok düşük performans veriyor sende de öyle miydi?
Mesela Intel ile Online Minecraft'ta 200 FPS alıyorum orta ayarlarda AMD ile 70 FPS, 40 FPS falan alıyorum, Crimson'u kurduğumda Intel'in performansı değişiyor.
Hocam neyse son bir kez daha deniyeyim bari, önce DDU ile kaldırıp AMD'nin mi ilk kuracağım yoksa Intel mi?

İlk Intel sonra AMD kurun hocam daha sağlıklı olur. Ayrıca Windows 8.1'Ink'ini kurunda sorun yaşamayın. Bazı oyunlarda Intel daha performanslıysa AMD kartını devre dışı bırakarak oynayabilirsiniz sorun çıkartmaz.

Hocam Sizde'de mi öyleydi, AMD düşük performansmı veriyordu.

Mesela AMD Valorant'ta 50-60 FPS. Intel 20-30 FPS. Genel olarak fazla VRAM yiyen oyunlarda AMD kullanıyordum. Onun dışında AMD kartını devre dışı bırakmanı öneririm. Eğer AMD'de hata falan verirse yeniden yüklersin sürücüyü. Daha çok problem yaşarsan veya sorun olursa Discord'umu vereyim.
Discord: Selambenejder#3131

Yeni konular

Geri
Yukarı