7600X için soğutucu önerisi

Ryzen 5 7600 ID-Cooling FrostFlow X 240mm kullanmaktaydım. İşlemci sıcaklığı oyunlarda 80 85 derece arası. Hemen iade etttim. Ürünü test etmişler sıkıntı yokmuş. Eski hava soğutucu Dark 94rd kule tipi soğutucuda 90 derecede tutuyor. Nasıl bir sıvı soğutucu bu,

@zimbabweli_weli bu curve ayarlarını nasıl yapacağız reis.
Aşağıda detaylı anlatımı mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutucuya gerek yok, DeepCool AK620 kullanıyorum, işlemcinin PBO ayarlarından Curve'ı negatif -30 olarak setleyin, Max işlemci güç kullanımı 73 watt, termal işlemci sıcaklığı hedefi 85 derece olarak güncelleyin.

Cinebench R23 testinde stok ile aynı değerleri alıp 5.45 GHz'de çalışmakta şu anda işlemcim, Max sıcaklık 74,5 derece, oyun oynarken maximum 60 derece gördüm ve silent modda kullanıyorum kasa + işlemci fanlarını.

Hocam merhaba aynı ayarları 7700'e yapsam olur mu sizin ki 7600’müş ama.

Hocam merhaba aynı ayarları 7700'e yapsam olur mu sizin ki 7600’müş ama.
Hocam birebir aynı yapmayın işlemci güç kullanımını sizinkinde ekstra iki çekirdek mevcut, curve optimizer için de -30 dan başlayıp 29,28 yukarı doğru çıkmanız lazım stabil hangi değerde çalışacağı işlemciden işlemciye değişiyor aynı model olmasına rağmen silikon kalitesine bağlı olarak.

Hocam birebir aynı yapmayın işlemci güç kullanımını sizinkinde ekstra iki çekirdek mevcut, Curve Optimizer için de -30'dan başlayıp 29,28 yukarı doğru çıkmanız lazım stabil hangi değerde çalışacağı işlemciden işlemciye değişiyor aynı model olmasına rağmen silikon kalitesine bağlı olarak.

7700 için konu varmış 30 yapmışlar bende 30 yaptım normalde yükte 85 dereceydi şimdi yükte 65-70e düştü teşekkürler :)

Geri
Yukarı