7670M ile mining yapılır mı?

2 GB veya üzeri belleğe sahipse dahili ekran kartıyla bile yapar. Kâr etmez ama yapar yani. Mining yapılan tek coin Eth değil. Farklı algoritmalar ve farklı coinlerde var.
Evet biliyorum. 1-2 dakika yapar ve tıkanır. En kötü coin bile 3.5 GB bellek istiyor.

Bu mining olayı nedir acaba para kazanıydırıyor sanırım ama nasıl yapıyoruz?

Yeni bir laptop aldım da eğer para kazanabiliyorsak yapmak istiyorum, en azından PC taksidini öderim :D

i7 11800H-RTX 3060-16 RAM.

Bilgisayar matematik problemlerini çözüp para getiriyor diye biliyorum fakat elektrikte var. 6 GB VRAM var 3060 Mobile'de. Kar eder misinizi veya ne kadar kar edersiniz bilmiyorum. Laptopta mining yapmak ne kadar sağlıklı bilmiyorum arkadaşlar yardımcı olur.

Beyler bu mining olayı nedir acaba para kazanıydırıyor sanırım ama nasıl yapıyoruz ?

Yeni bir laptop aldım da eğer para kazanabiliyorsak yapmak istiyorum,en azından pc taksidini öderim :D

i7 11800h-rtx 3060-16 ram
Laptopta oyun oynamak istemiyorsanız ve laptopunuzun ömrünü kısa yoldan bitirmek hatta ekran kartının VRAM'lerini yakmak istiyorsanız, tabii. Normalde mining sıcaklıkları kontrol altında tuttuğunuzda ekran kartı için zararsızdır ama sizin durumunuzda bu bir laptop olduğundan sıcağın VRAM'leri yakması söz konusu olabilir.
Evet biliyorum. 1-2 dakika yapar ve tıkanır. En kötü coin bile 3.5 GB bellek istiyor.
Hayır, 1-2 dakika yapıp tıkanmayacak coinler var. 4-5 ay önce dag file'ı 1.5 GB civarlarında olan bir coin bulmuştum.

Laptopta oyun oynamak istemiyorsanız ve laptopunuzun ömrünü kısa yoldan bitirmek hatta ekran kartının VRAM'lerini yakmak istiyorsanız, tabii. Normalde mining sıcaklıkları kontrol altında tuttuğunuzda ekran kartı için zararsızdır ama sizin durumunuzda bu bir laptop olduğundan sıcağın VRAM'leri yakması söz konusu olabilir.

Hayır, 1-2 dakika yapıp tıkanmayacak coinler var. 4-5 ay önce dag file'ı 1.5 GB civarlarında olan bir coin bulmuştum.
Aslında oyun amaçlı almıştım.Ancak mining olayında durduğu yerden para kazanma olayını duyunca ilgimi çekti,gerçi mining hakkında hiçbirşey bilmiyorum.Galiba benim için gereksiz olacak pc için zararlı olacak diyorsanız.

Ancak mining olayında durduğu yerden para kazanma olayını duyunca ilgimi çekti,gerçi mining hakkında hiçbirşey bilmiyorum.
Masaüstü bir cihaz olsaydı cihazınız gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz derdim. Kullandığınız laptop VRAM'leri aktif olarak soğutuyor mu onu bile bilmiyorum. Soğutmuyorsa kısa yoldan bilgisayarı bozar mining.

Masaüstü bir cihaz olsaydı cihazınız gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz derdim. Kullandığınız laptop VRAM'leri aktif olarak soğutuyor mu onu bile bilmiyorum. Soğutmuyorsa kısa yoldan bilgisayarı bozar mining.
Cihaz Monster Tulpar 21.6 modeli,magnezyum kasa.Sırf soğutma konusunda başarılı olduğu için özellikle bu modeli tercih ettim.Dediğiniz gibi riske girmeye gerek yok zaten 2 haftalık cihaz ömrünü kısaltmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı