Çözüldü 7700XT'li sistem bazen donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TYG16

Picopat
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
500GB SSD
Ekran kartı
TUF 7700xt
Anakart
Prime 620m-k
İşlemci
R5 7500f
Merhaba geçen gün AMD tarafına güncelleme geldi. Ondan mı oldu bilmiyorum ama o güncellemden önce böyle bir şey yasamamıstım. Valorant'ı açtım peşine Chrome acıp YouTube girdim videolara bakarken altf4 cektim. Chrome oyuna girmek için bir anda dondu 1 dakika falan bekledim gelmedi. Yeniden baslata tıkladım kasa uzerinden açıldı ve hiçbir şey olmamıs gibi devam ettim. Bir hata da almadım oyunuma girdim oyadım bu dun aksam basıma geldi. Daha önce herhangi bir donma kasma mavi ekran almamıstım. Benden kaynaklı mı bir fikrim yok. Neden olmustur bilgisi olan var mı?

Çözüm
Son bir kaç AMD sürücüsü sorunlu gibi duruyor. 24.1.1'den ötesi bende de donma kasma, oyunlarda takılma problemi yaşatıyor. Güncelleme sebebiyle olabilir.
DDU ile sürücüyü silip son sürücüyü tekrar kurup deneyin. Sorunlar devam ederse yine DDU ile sürücüyü silip önceki sorunsuz kullandığınız sürümü kurun.
Son bir kaç AMD sürücüsü sorunlu gibi duruyor. 24.1.1'den ötesi bende de donma kasma, oyunlarda takılma problemi yaşatıyor. Güncelleme sebebiyle olabilir.
DDU ile sürücüyü silip son sürücüyü tekrar kurup deneyin. Sorunlar devam ederse yine DDU ile sürücüyü silip önceki sorunsuz kullandığınız sürümü kurun.

Çözüm
Valorant'tan kaynaklı bu problem daha doğrusu vanguarddan olsa gerek. Ben de Valorantı kapattıktan sonra 30-40 sanıye hiçbir şey yapamıyorum. Hem AMD hem Nvidia sistemde de aynısı var.

Merhaba geçen gün AMD tarafına güncelleme geldi. Ondan mı oldu bilmiyorum ama o güncellemden önce böyle bir şey yasamamıstım. Valorant'ı açtım peşine Chrome acıp YouTube girdim videolara bakarken altf4 cektim. Chrome oyuna girmek için bir anda dondu 1 dakika falan bekledim gelmedi. Yeniden baslata tıkladım kasa uzerinden açıldı ve hiçbir şey olmamıs gibi devam ettim. Bir hata da almadım oyunuma girdim oyadım bu dun aksam basıma geldi. Daha önce herhangi bir donma kasma mavi ekran almamıstım. Benden kaynaklı mı bir fikrim yok. Neden olmustur bilgisi olan var mı?

Son birkaç AMD sürücüsü sorunlu gibi duruyor. 24.1.1'den ötesi bende de donma kasma, oyunlarda takılma problemi yaşatıyor. Güncelleme sebebiyle olabilir.

Haklısınız @MrDentist. Son günlerde Technopat buna benzer birçok konu çıktı. Umarım yakın zamanda düzelir.

Donanımsal bir sorun yoktur diye tahmin ediyorum, yaşanan durum yazılımsal bir sorun olabilir, hafta içerisinde buna benzer bir durumu ben de yaşadım ve en sonunda "Critical Process Died" mavi ekran sorunu yaşadım, mecbur format attım.

Bios sürümünüz ve Windows güncellemeleriniz tam mı?

Donanımsal bir sorun yoktur diye tahmin ediyorum, yaşanan durum yazılımsal bir sorun olabilir, hafta içerisinde buna benzer bir durumu ben de yaşadım ve en sonunda "CRITICAL_PROCESS_DIED" mavi ekran sorunu yaşadım, mecbur format attım.

BIOS sürümünüz ve Windows güncellemeleriniz tam mı?

Sizinki virüse benziyor hocam. Svchost başlamayanıca veya aniiden kapanınca yaşanıyor o ekran.

Sizinki virüse benziyor hocam. Svchost başlamayanıca veya aniiden kapanınca yaşanıyor o ekran.
Pek zannetmiyorum ama olabilir de, sistemi henüz daha yeni kurdum ve içine üçüncü parti bir program kurmadım yani Steam, Epic Games, Discord gibi bilinen programlar kurdum.

Eski sistemim bu anlamda daha beterdi, korsan Windows, korsan yazılımlar vs hiç bu sorunu yaşamadım. Bakalım yeni format sonrası neler olacak.

Donanımsal bir sorun yoktur diye tahmin ediyorum, yaşanan durum yazılımsal bir sorun olabilir, hafta içerisinde buna benzer bir durumu ben de yaşadım ve en sonunda "CRITICAL_PROCESS_DIED" mavi ekran sorunu yaşadım, mecbur format attım.

BIOS sürümünüz ve Windows güncellemeleriniz tam mı?

BIOS sürümüm maalesef güncel değil ama Windows güncel bıos ekti edebilirmi

Geri
Yukarı