775 pin anakart için işlemci önerisi

Hocam bütçe varsa Xeon ile falan uğraşmayın. Hem modlama, overclock ile vs uğraşmanız gerekecek hem de sisteminiz eski, paylaştığım sisteme göre daha az performans veren bir sistem olacak.

Hocam ben i5 3470 GTX 750 sistemde Valorant'ta 144 civarı FPS alıyordum. Sizde tahminen LoL'de 200+FPS alırsınız.

1000TL'ye en iyi işlemci ve anakart önerisi verir misiniz dere olsun anakart ben pek bilmiyorum bhu işleri de ondan soruyorum.

Internette set halinde P45 anakart - Q9650 ve 4 - 8 GB RAM satılıyor. Xeon ile uğraşmam derseniz kapı gibi Q9650 var :) GT730 ile Valorant'ta bana 75FPS ve üstü veriyordu.

Merhaba 775 pin anakartım var ve en iyi işlemciyi almak istiyorum buna göre elimde olan sistem;
775pin anakart.
GTX750 Ti ekran kartı.
8 GB RAM.
İşlemci soğutucu.
İşlemci almam lazım acilen bu anakarta mı işlemci almam lazım yüksek FPS için. Yoksa anakart mı değişmem lazım? 1155 pine falan mı geçeyim? Tavsiyeniz nedir? Valorant LoL gibi oyunlar oynuyorum bu arada.
Anakartınıza muhtemelen Microcode bios yok. O yüzden Xeon almayın. Q9650 alıcaksınız ya da AM3, 1155-1156 pin anakarta geçiş yapacaksınız.

Bütçe ile AM3+ İşlemci ve anakart alınıp kullanabilirsiniz.

Nereden satın alabilirim o seti? Mağaza.

Bahsettiğim set satılmış, GittiGidiyor'da satılıyordu P45 anakart - Q9650 ve 8 GB DDR2 RAM halinde... Muhtemelen Letgo'da falan bulabilirsiniz fakat elinizdeki RAM'ler DDR3 ise LGA775 değil de LGA1155 gibi bir platforma geçmeniz daha iyi olur. 3. Nesil bir i5 işlemci ve P8H61 gibi bir anakart idare eder sizi diye düşünüyorum.

Bahsettiğim set satılmış, GittiGidiyor'da satılıyordu P45 anakart - Q9650 ve 8 GB DDR2 RAM halinde... Muhtemelen Letgo'da falan bulabilirsiniz fakat elinizdeki RAM'ler DDR3 ise LGA775 değil de LGA1155 gibi bir platforma geçmeniz daha iyi olur. 3. nesil bir i5 işlemci ve P8H61 gibi bir anakart idare eder sizi diye düşünüyorum.

Onu düşünmüştüm hocam sağ olun yardımınız için.

Geri
Yukarı