775 pin anakarta Snowman M.200 fan montajı

• Konuyu başlatan GGWP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 344

GGWP

Hectopat
Bu fanı 775pin anakarta takmaya çalışıyorum fakat yetişmiyor. Fanın 775pin uyumlu olduğu yazıyor ve takabilen varmış. Zorlamak gerekiyor deniyor ama olacak gibi değil yani. 1 cm bosluk var kocaman.

Dosya Ekleri

• IMG_20210309_173729.jpg
    IMG_20210309_173729.jpg
    150,4 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20210309_173658.jpg
    IMG_20210309_173658.jpg
    236,8 KB · Görüntüleme: 31
Lütfen soğutucuyu takıp montajlamaya çalıştım demeyin.

Şu soğutucuyu bir çıkarın o zaman yerine oturacaktır. Ardından ise küçük kulaklı kısmı oturtarak büyük kulağı bulunan kısma büyük bir baskı uygulayarak oturtun.

Bu tür soğutucular arada kalan macunu fazlaca presler normaldir.

Anakartınız benim anakartım ile aynı ve bundan 6 ay önce bunun benzeri olan bir soğutucuyu montajlamıştım tek farkı ışıklı fanı desek yalan olmaz.

Hocam en başta bu anakarta takılan aparatı taktım sorunsuz direk girdi sonra dediğiniz gibi soğutucuyu koyup önce mandalsız tarafı geçirdim sonra biraz bastırıp mandallı tarafı geçireyim dedim anakarta giren pin ayağı fırladı. Allah var kanser olmama ramak kaldı yani.Yanlış bir şey mi yapıyorum diye de zorlamıyorum.Sizce bastırsam otur mu kırılmaz mı ?

Birde bu siyah ayakları en son takıyoruz değil mi ?

@Shuichi Tatsuo

Hocam en başta bu anakarta takılan aparatı taktım sorunsuz direk girdi sonra dediğiniz gibi soğutucuyu koyup önce mandalsız tarafı geçirdim sonra biraz bastırıp mandallı tarafı geçireyim dedim anakarta giren pin ayağı fırladı. Allah var kanser olmama ramak kaldı yani. Yanlış bir şey mi yapıyorum diye de zorlamıyorum. Sizce bastırsam otur mu kırılmaz mı?

Bir de bu siyah ayakları en son takıyoruz değil mi?

@Shuichi Tatsuo

Hayır o siyah pimler başta takacaksınız ki sıkıştırsın plastik ayağı.

Şeffaf olan plastiğin içinden geçip hareket etmemesi için sıkıştıracak.

Bastırırken korkmayın.

Hayır o siyah pimler başta takacaksınız ki sıkıştırsın plastik ayağı.

Şeffaf olan plastiğin içinden geçip hareket etmemesi için sıkıştıracak.

Bastırırken korkmayın.

Maalesef tekrar deneyeyim dedim ama imkanı yok birazcık bile bastırdığımda o şeffaf pin ayakları fırlatıyor aparatı. Hal böyleyken o siyah ayakları şeffaf ayağın içine geçirip sıkıştırabilirim fakat bu anakartımı çok zorlıyacaktır. En az 1 cm yamultur normal bir mesafe değil çünkü. Bu fanı iade edip anakartıma prenses gibi davranıcak bir fan bakacağım.

Maalesef tekrar deneyeyim dedim ama imkanı yok birazcık bile bastırdığımda o şeffaf pin ayakları fırlatıyor aparatı. Hal böyleyken o siyah ayakları şeffaf ayağın içine geçirip sıkıştırabilirim fakat bu anakartımı çok zorlıyacaktır. En az 1 cm yamultur normal bir mesafe değil çünkü. Bu fanı iade edip anakartıma prenses gibi davranıcak bir fan bakacağım.

Hayır bakın bu siyah aparatları bu fan takılı değilken takacaksınız.

Şu soğutucu bloğu bir kenara koyun. Şeffaf plastikleri oturtun ve siyah olan plastikleri iyice sokun.

Ardından ise soğutucu blou montajlayın.

Siz bu siyah plastikleri soğutucuyu takmadan önce yerine sokmazsanız imkanı yok bu soğutucuyu montajlayamazsınız.

Şeffaf plastikler ile oturtun yerine, şeffaf plastiklerin içine siyah plastikleri sokun iyice, ardından ise küçük kulağı yerine ortun, bir tarafı havada kalacaktır, büyük kulağı diğer çentiğe girecek şekilde dışarıda tutun ve iyice baskı uygulayın kırılmayacaktır merak etmeyin.

Geri
Yukarı