775 pin işlemcilere sıvı soğutma takılır mı?

2 Tane DDC/D5 veya 2 Tane bundan işini görür

Elinde varsa 40W-80W herhangi bir pompada olabilir.
Bu ne kadar wat çeker hocam kullanacağım islemcide overclock var da

Yapar. Sadece düzgün pompa kullan araç radyatörü genellikle bir tık büyük olduğu için.
Büyüklerinden değil hocam küçük boylular varya 30 a 30 cm falan onlardan koyucamda o radyatörlerde 2 çıkış var bi giriş bi çıkış olmak üzere altta arkadas önerdiginden 2 Tane dedi onların geçişleri nasıl olcak onları düşünüyodum

2 Tane DDC/D5 veya 2 Tane bundan işini görür

Elinde varsa 40W-80W herhangi bir pompada olabilir.
Hocam içine soğutucu sıvısı değilde araç antifirizi koyucam videolarda gördüm de antifiroz koyunca fan zorlanıyor ve hortumlar patlıyor dedilerde antifirizin fanla yada hortumları patlaması ile ne alakası olabilir ki

Son düzenleme:
Bu ne kadar wat çeker hocam kullanacağım islemcide overclock var da

Büyüklerinden değil hocam küçük boylular varya 30 a 30 cm falan onlardan koyucamda o radyatörlerde 2 çıkış var bi giriş bi çıkış olmak üzere altta arkadas önerdiginden 2 Tane dedi onların geçişleri nasıl olcak onları düşünüyodum

Hocam içine soğutucu sıvısı değilde araç antifirizi koyucam videolarda gördüm de antifiroz koyunca fan zorlanıyor ve hortumlar patlıyor dedilerde antifirizin fanla yada hortumları patlaması ile ne alakası olabilir ki
Tanesi 15-20W çeker.

Biraz hangi antifiriz ile kullandığına bağlı. Ancak standard ortamda (20 Derece civarı) bu sorunları yaşayacağını pek sanmıyorum. Belki şeffaf hortumlarda biraz sorun yaşayabilirsin sıvı sıcaklığı 40 dereceyi geçerse, onun yerinede ZMT/EPDM hortum kullanarak çözersin. Metal pompa kullanırsan antifiriz yerine saf alkolde kullanabilirsin -40 dereceye kadar sağlam olur.

Tanesi 15-20W çeker.

Biraz hangi antifiriz ile kullandığına bağlı. Ancak standard ortamda (20 Derece civarı) bu sorunları yaşayacağını pek sanmıyorum. Belki şeffaf hortumlarda biraz sorun yaşayabilirsin sıvı sıcaklığı 40 dereceyi geçerse, onun yerinede ZMT/EPDM hortum kullanarak çözersin. Metal pompa kullanırsan antifiriz yerine saf alkolde kullanabilirsin -40 dereceye kadar sağlam olur.
Bende onları araştırıyorum hocamdan metal şu pompası düşük w li yok büyük var onlarda olmuyo dediklerinize bakacağım tanıdık bi abim radyatörün kapasitesinin yarısını su yarısını antifiriz koyarsan hiç bi sorun kalmaz dedi bi sanayiye uğrayım radyatör bakmam lazım

@Furk4n_oztrk. 61

Hocam bir proje olarak yaparsanız paylaşın merak ettim. P4 işlemcilere yapılan testler vardı eskiden. Benzer bir şeyler yaparsanız görelim. 😅

Geri
Yukarı